Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

31 Ağustos 2009 Pazartesi

Anket Sonucu

10 gündür açık olan Gol Kralı Kim Olur anketimiz bugün itibariyle sonuçlandı.
Sonucu yukarıda görüyorsunuz.
%32 ile Sercan Yıldırım birinci olurken, onu bir oy farkla %29luk oranla Baros takip etti.Sırasıyla Daniel Guiza,Abülkader Keita,Alex De Souza ve Elano'nun sıralandığı ankette diğer oyuncular oy alamadılar.
Gelelim anket yorumumuza.
İpi göğüsleyen Sercan Yıldırım, transferin gözde ismi.Ligin ilk 2 haftasında kaydettiği 2 golle yine gündeme gelmişti ancak ardından geçen bu 2 haftalık dilimde gol kaydedememesine rağmen anketimizde birinci oldu. Özellikle dünki Trabzon maçında gol atamasa da gayet iyi performans sergilemiş Sercan, bir kafa vuruşu cmlik farkla dışarı gitmiş. 2 gollük pası da takım arkadaşlarınca değerlendirilememiş. Bir gollük pozisyonda da yere indirilmiş gördüğümüz kadarıyla, ama hakem pozisyona kart dahi göstermemiş.
Ardından gelen Baros, geçen sezonun gol kralı ve açıkçası ankette de birinci olmasını beklediğimiz isimdi,ama 1 oy farkla kaybetti liderliği. Geçen sezonki kadar olmasa da gollerini izlemeye devam ediyoruz Baros'un. Galatasaray'ın hücum hattının değişmez ismi olması, ankette olmasa bile gerçekte onu liderliğe taşıyabilir.
Guiza...kapalı kutu. Geçen sezonun kazma mı bahtsız mı desek o tip bir oyuncusu işte. Gerçi kazma demek biraz abes kaçacak, zira İspanya ligi'nde gol kralı olmuş birine kazma demek saçmalık olur. Demekki geçen sozun kumaş tutmamıştı ama bu sezon inişli çıkışlı grafiğini yukarı taşıyor,taşımaya çabalıyor.Son vuruşları bu sezon çok can yakacak gibi duruyor.
Keita, lige yeni katılan bir oyuncu. Gayet iyi performans sergiliyor.Ayrıntılı yorum yapmak için devre arasını beklemek gerekir kanaatindeyiz.Ama gollerinden çok, yaptığı asist ve kazandıracağı penaltılarla gündemde olacak gibi.
Ardlarından eşit oylarla gelen Alex ve Elano'yu zaten biliyoruz. Alex, her zaman gol krallığının en önemli adaylarındandır. Hem attığı, hem attırdığı gollerle yine en büyük favorilerimizden ankette beklenen sonucu alamasa da.
Elano'nun kalitesi ortada, Brezilyadan milli bir oyuncu olarak bu ligde oynaması artı bir avantaj.Ama samba diyarından gelip de çökertme, efe, kolbast diyarı Türkiye'ye ayak uydurabilecek mi bekleyip göreceğiz.
Ankette süpriz bir sonuç olarak Tazemeta'yı gösterebiliriz belki. Adam Etoo'nun çakması gibi, onun tarzında bir futbol oynuyor ve iyi toplar aldıkça çok can yakar bu sezon Diyarbakırspor ile birlikte.
Son haftaların en formda isimleri olan Tazemeta ve Darius Vassel'in oy almadığını görünce, ankete katılanların objektif olmadıklarını yani oy alan futbolcuların oynadığı takımların taraftarı olduğu ve blogumuza Ankaragüçlü- Diyarbakırlı arkadaşlarımızın pek uğramadığı yorumunu da getirebiliriz.
Yeni bir anketimiz daha yolda,sevgiler.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.