Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

6 Ağustos 2009 Perşembe

Arjantin'de Parasal Kriz

Arjantin'de futbol ligi açılışına süresiz erteleme getirildi.
Dünya genelindeki parasal kriz Arjantin futbolunu da etkiledi. Futbol ligindeki kulüplerin çoğunun ağır borç yükleri altında olmaları ve futbolculara para ödeyememeleri nedeniyle, daha önce 14 Ağustos'ta başlaması planlanan yeni futbol sezonunun açılışı süresiz olarak ertelendi.
Ertlenen maçların arasında, 12 Ağustos'ta oynanack olan Arjantin-Rusya dostluk maçı da bulunuyor.
Bu arada 200'e yakın futbolsever de karara ve gelişmelere tepki olarak, Arjantin Futbol Federasyonu'nu binasının camlarını taşlayıp, federasyon başkanı Julio Grondona aleyhinde sloganlar atmış, bina üzerine "Hırsız Julio Grondona" yazmış ve bildiri dağıtmış. Dağıtılan bildiride yalancılık ve hainlikle suçlanan Grondona istifaya davet edilmiş.

Kaynak: Arjantin ve İspanyol basını.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.