Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

27 Ağustos 2009 Perşembe

Asalet


İngiliz ekibi Arsenal'in, Şampiyonlar Ligi ön eleme turu ikinci maçında İskoçya temsilcisi Celtic'e karşı aldığı 3-1’lik galibiyet İngiliz ekibinin gruplara kalmasını sağladı. Maç sonunda basın toplantısının ilk konusu, Arsenal’in kazandığı penaltıydı. Arsenal'in tecrübeli çalıştırıcısı Arsene Wenger, Eduardo’nun penaltı pozisyonunda haksız bir penaltı kazandıklarını itiraf etti.
“Pozisyonun penaltı olmadığını düşünüyorum'' diyen deneyimli çalıştırıcı takdir topladı.
Celtic menajeri Tony Mowbray ise mağlubiyetin tek sebebinin 28. dakikada verilen penaltı olmadığını düşündüğünü ve önemli pozisyon hataları yaptıklarını vurguladı.
“Pozisyonun tekrarını görmedim ama karşınıza geçip bundan şikayetçi olamam. Sonuçta hakem penaltı verdi. Eğer bu hatalı bir kararsa bile kabul edip yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Belki maçın ilk golü olduğu için bir hayal kırıklığı var. Penaltı istediği kadar şüpheli bir karar olsun, bu Arsenal’in daha kaliteli olduğu ve turu hakettiği gerçeğini değiştirmiyor.'' diyen Mowbray de Wenger gibi takdir topladı.


Asalet bu olmalı bizce..budur. Her maçtan sonra oraya buraya laf sokan, 5 yediği maçların sebebini 3.dakikada verilen hatalı hakem kararlarına bağlayan yönetici, futbolcular ve antrenörlerin olduğu ülkemizde, bu günleri ne zaman göreceğiz? Kim bilir..

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.