Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

9 Ağustos 2009 Pazar

Dani Jarque Vefat Etti

İspanyol ekibi Espanyol'un kaptanı olan Dani Jarque, takımıyla çıktığı akşam antremanının ardından kalp spazmı geçirdi.
Akşam antremanının ardından toplarlanıp evine doğru gitmeye hazırlanırken aile bireylerinden birisi ile telefonda konuşurken kalp spazmı geçiren kaptan, aniden yere yığıldı.
Hastane'ye kaldırılan futbolcu, kurtarılamadı. Ölüm nedeni kalp krizi olarak açıklanan Espanyol'lu futbolcunun vefatı üzerine Espanyol klübü, taraftarları şaşkınlığa boğuldu.
Espanyol Klübü'nün kaptanını kaybetmesi üzerine adeta taraftar ve takımsal bazda yıkıldığı ve maçları hakkında erteleme talebinde bulunacakları konuşuluyor.
Dani Jarque'ye, yani bir futbol şehidine daha güle güle diyoruz.
Bu endüstriyelleşmiş futbolun acımasızlığının bir sonucudur.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.