Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

28 Ağustos 2009 Cuma

Diyarbakır kenti,spor ve Pkk

Diyarbakır kenti, Kürt açılımı adı altında yürütülen ama her kesimin farklı bir bakış açısıyla yaklaştığı açılıma ne katkı sağladı? Açılımın boşluklarını, maç sonunda ve maç esnasında Fb kafilesine ve polislere attığı taşlarla doldurmaya çalışmak ne derece doğru, tartışılır.
Diyarbakırspor'un yurtçapında yayını yapılan maçlarında, adeta gündeme gelmek veya gündemi değiştirmek için oynadığı bu ayak oyunları kimin başının altından çıkıyor?
Provakasyona geçit verilmemeli, spor siyasete alet edilmemeli.
Ve bir vaka daha..Pek gündemde değil bakıyoruz da.
UEFA Avrupa Ligi Play-Off turunda Trabzonspor ile Fransız Toulouse takımı arasında oynan maç sırasında Abdullah Öcalan’ın büyük boy posteri ve bir pankart açıldı.Peki ya buna ne demeli? Avrupa'daki maçlarda terörist önder resimleri açan bir kesimin, kendi sahasında oynadığı maçta bunları yapmasını şaşkınlıkla karşılamamak lazım.Suçu da başka yerlere atmalarına kimse kanmaz hani.
Ha havaalanında Emre Belözoğlu'na Gs forması atılması da işin başka boyutları olduğu süphesini de doğurmuyor değil.

1 yorum:

Serhat Öztürk dedi ki...

Fenerbahçeli bazı futbolcuların söyledikleri kelimeler o maçı anlatıyordu '' Üzerimize taş değil Kaya atıldı '' bu kulağa holiganizm olarak geliyor ama değil onurlu mücadele olarak geliyor ama değil bu futbola , tribüne siyasetin karışmasıyla oluşan bir terördür buna alet olanlarda teröristtir. Tribünde Bölücü başının resimlerinin açılmasına gelince Bizim üzerinde '' Teksas '' yazan pankartların asılması yasak ve bazı pankartlarda maçlara sokulmuyor ''Haksızmıyım ? '' Orda nasıl bir bölücü başının ''Büyük boy '' posteri veya resmi açılıyor ve stad içerisine sokluyor şaşırıyorum ve Sadece Kınıyorum .

13 Eylül 2009 04:17

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.