Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

21 Ağustos 2009 Cuma

Erkan Can(o bir Amigo)

Erkan Can'ı biliyorsunuz ünlü kişiliği ile, tanınmışlığı ile.Bursa'lıdır kendisi.Endüstri Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra 1985 yılında İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümüne, 1990'de Bakırköy Belediye Tiyatrosu'na girdi. Mahallenin Muhtarları dizisindeki Temel karakteri ile Gemide, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar ve Takva gibi sinema filmlerindeki rolleriyle tanınır.Peki ya sportif kişiliği hakında ne biliyorsunuz?
Bir Dinamo Mesken'li o...yeni adıyla Ertuğrulgazi Meskenspor'un taraftarı.
82 yani darbe döneminde mahalle ve semt halkından, esnafından Meskenspor'un deplasmanlarına gidebilmek için toplanan paraların solcu örgütlere verildiği iddiası nedeniyle kapatılan Meskenspor'un, nam-ı değer Dinamo Mesken'in o dönemki amigosu, tribün önderi. O dönemde bu iddiaların araştırılması sırasında da ne çileler çekmiştir kendisi, kim bilir..
Geçtiğimiz yıl içerisinde tekrar kurulan Meskenspor'un da yönetiminde yer alıyor şu anda bildiğim kadarıyla...mali işlerinde destek sağlıyor. Ayrıca çekilen Dinamo Mesken Belgeseli'nin de seslendirmesini yaptı usta tiyatrocu.
Bu tür sportif figürlerin artmasını diler, spordan uzak duran burjuva kesimi stadyumlara davet ederiz, bağırmaya.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.