Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

16 Ağustos 2009 Pazar

Genç Kral

Kim bu, tanıyabildiniz mi? Şu an Avrupa'nın önde gelen klüplerinin transfer listesinde..bu da geçmiş yıllara ait bir fotoğrafı.
Kendisi 2006 yılında Londra'da düzenlenen Pepsi Cup'ta gol kralı oldu, ve turnuvanın en değerli futbolcusu seçildi. Yine 2006 yılında İzmir'deki Ege Turnuvası'nda U-16 milli takımı ile 5 maçta 6 gol atarak gol kralı oldu. Ve Portekiz'in Rio Santarem şehrinde düzenlenen U-17 milli takımlar turnuvasında da 3 maçta 5 gol atarak gene gol kralı oldu. Ve en önemlisi de U-16 Milli Takımlar Avrupa şampiyonasında da gol kralı oldu ve turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi.
Şu an 19 yaşında ve şu ana kadar toplamda 43 kez Milli Takımlar'ın formalarını giydi.
Ayrıca oynadığı klüp ile ilk 11'de çıktığı ilk maçında da 2 gol attı.
Biz söyleyelim...Sercan Yıldırım.Evet, 16 yaşındaki hali bu. Kazandığı krallık madalyalarından birisi ile Atatürk Stadyumu'nda poz veriyor gazetecilere. Daha o dönemde Manchaster United kendisine 5 yıllık sözleşme önerdi çünkü. Ancak o dönemde vize alamama(work permit) sorunu nedeniyle ve dil eğitimi alması gerektiği için transferi gerçekleşmedi.
Ama şu anda Türkiye'nin gündeminde bildiğiniz üzere. Manchaster City'den gelen 4,4 milyon euroluk teklifi bir sezon daha Bursaspor'da oynamak istediği için geri çevirdi ki Fenerbahçe kendisine karşılık 5 milyon euro önermesine karşın da Türkiye'de Bursaspor'dan başka bir takım formasını giymeyeceğini belirterek daha yüksek bir rakam olan bu rakamı da geri çevirmişti.
Türk ve dünya futbolunun ileride yüksek yerlerde izleyeceğini umduğumuz bir star adayı Sercan Yıldırım şüphesiz. Bu sezon da 15 gol hedeflediğini açıkladı, ve çıktığı ilk lig maçında golle tanıştı.
Audi A4 ile gezen Sercan Yıldırım'ı sadece Bursaspor'daki 2 yıllık performansı ile tanıyanlara, öncesini de anlatmak amacıyla bu haberi yaptık.
O bir genç kral, taçsız bir hayat geçirmemesi dileklerimizle.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.