Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

5 Ağustos 2009 Çarşamba

Hasret Bitiyor


Yeni bir sezon başlıyor yine, yeni, yeniden...
Son 10-15 yılın aksine 2 yıldır esen heyecan ve değişim rüzgarı umarız ki 1.ligimizde daimi olur bundan sonra da. Sivasspor, Trabzonspor, Bursaspor, Gaziantepspor ve Kayserispor'un son yıllarda zirve ve Avrupa mücadelesi vererek diğer Anadolu Klüpleri'ne vermiş olması gereken umudun hala yeşermişliğini koruyor olması ligimize renk katacaktır.
Avrupa ve dünya literatüründe yavaş yavaş yok olmaya yüz tutan taraftarlık bilincinin aksine ülkemizde de başlayan örneklerinin eski ve eskisinden de kuvvetli hale gelmesi, taraftar bilinci olmayan özellikle belediye ekiplerinin veya sanayi dışı kentlerin de taraftarlık kültürüne kavuşması mulumdur ki ligdeki rekabetin ve heyecanın artması ile mümkün olacaktır.
Alt kademe liglerde(Bank Asya başta olmak üzere) de süper lig için temennilerimiz neyse aynı temennilerimizi iletiriz. Heyecanı bir Bank Asya ligi'nden süper lige katılacak ekipler lige daha hazır, daha mücadeleci girecek, ileriki yıllarda da renk katmaya devam edeceklerdir.
Yeni sezonun tüm tribün camiasına, tüm spor kamuoyuna ve spor ile ilgilenen herkese hayırlı olmasını diler, yeni sezonda hakem hatalarının ve duymaktan bıktığımız yönetici haykırışlarının tarihe karışmasını umut ederiz(zor ama..)

Hayatımızdaki en büyük eksikliğin dolmasına günler kaldı, ama sabrımız kalmadı.
Yeter artık ligler başlasın!

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.