Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

29 Ağustos 2009 Cumartesi

Haydi Gençler

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sokak Lig’i futbol takımında oynayan Ozan Ak ile Okan Koyuncu, Almanya’nın Bayern Münih kulübüne gitme şansını yakalamışlar.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, spor yapma imkanı bulamayan sosyal faaliyetler programı içinde yer alan Sokak Ligi’nde forma giyen Ozan Ak ile Okan Koyuncu, Almanya’da yapılan Buntkickgut organizasyonunda başarılı olunca Bayern Münih’in altyapı seçmelerine katılmaya hak kazandı.Yıllar önce Büyükşehir Belediyesi’nin gelir düzeyi düşük ve spor yapma imkanı bulamayan çocuklar için açtığı Sokak Ligi’nde kendine yer bulan iki isim, şimdi Bayern kapılarında, ibret ve örnek olsun.
Dört kardeş olduklarını ve ailesinin ekonomik durumunun iyi olmaması yüzünden eğitimine ara vererek Kemeraltı’nda bujiteri dükkanında çalışmaya başladığını söyleyen Ozan Ak, “İyi bir fırsat yakaladım, bunu değerlendirmeye çalışacağım” diye konuşmuş. Mardin doğumlu olduğunu ve 12 kardeş olduklarını söyleyen Okan Koyuncu ise “İzmir’i ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğim. Bayern Münih ya da herhangi bir Münih şehrinin altyapısına seçilme fırsatını bir daha yakalayamayabilirim” demiş.
Çocuklarını, Brezilya'nın kumsallarına futbol oynaması için salan annelerin aksine sokaklara salmayan annelere selam olsun. Futbolculuk da yavaş yavaş bir meslek dalı oldu, çocuklarınızın önünü kapamayın.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.