Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

5 Ağustos 2009 Çarşamba

Kaybolan Değerler

Başta Vefa ve Göztepe...ne yazık!
Ezeli rakipleri seviniyordur durumlarına belki ama tarafsız veya tarafsız bakmaya çalışan yada en kısa yoldan spor adına düşünen herkesin üzüldüğü durumdalar.Bu başta o klüpleri yönetenlerin,o durumlara sokanların ve sahip çıkmayanların suçu olmakla beraber bir yandanda Türk Futbol Yönetimi'nin sorunudur, yani federasyonun.
Ülkesini daha önceki dönemlerde Avrupa'da temsil etmiş, ülkede belirli başarılar yakalamış klüpleri sahipsiz bırakmak ''manevi suç'' gibi sanki. Borç, harç yüzünden tarihin tozlu sayfalarında gezinen efsanevi klüpleri günyüzüne çıkarmak çok mu zordur?Göztepe ve Vefa..kanayan yara.
İşin bir diğer boyutu olan taraftar ve sahip çıkma boyutuna el atalım.Vefa'nın geçmiş dönemdeki taraftar desteği nerede? Yok, kayboldu, bitti. Neden?Klübün yitip gitmesi mi bu desteği sıfıra indirgedi yoksa taraftar desteğinin sonlanması, sıfır çekmesi mi klübün yitip gitmesinde etkendi bu soruyu sormadan geçilmemeli bizce. Zaten yıllardır tartışılan ''futbolda ana etken nedir'' sorusuna da cevap verilmiş olunur bir bakıma.Ama girmeyelim bu konulara, içinden çıkılmaz bir kuyu çünkü, başı sonu belli değil.
Peki ya Göztepe?Yalı'sıyla ve diğer taraftar gruplarıyla hala varlığına Vefa gibi zorluklar içerisinde ama birkaç kademe üstte devam eden Göztepe neden bu duruma geldi.İstanbuldaki onca godaman arasından hiçbir işadamı, zengin bir Vefa'lı bulunmadı belli ki, ama ya koskoca İzmir...Yıllardır hiçbir takımı süper lige ithal edemeyen İzmir şehri, çağdaş İzmir şehri ne oldu da Göztepe'sine sahip çıkamadı yıllarca. Ne oldu da Göztepe sponsorların takımı satın almasına ihtiyaç duyacak kadar vahim hallere geldi.
Yüzlerce trilyonluk arazileri İstanbul klüplerine hibe eden devlet, ne oldu da Göztepe'ye yüz milyarlarla sınırlı borcunu ödemesi için bir yardım yapamadı, neden devlet Göztepe'ye haksızlık yaptı?Türkiye'nin hem tarihi hem de geçmişteki başarılarıyla en köklü klüplerinden birisi olan Göztepe hak etmişmiydi bunları yaşamayı.Genç nesilin Göztepe'yi ligtvden değil de babasının geçmişinden, tribündeki abilerinin anılarından öğrenip araştırması kimin suçu?

3 yorum:

GözGözGöztepe dedi ki...

hepimizin suçu, ülkemizin değerlerine sahip çıkamadıysak bu hepimizin suçudur.
Ama ıssız kuytu köşelerden dönecek Göztepe...Vefa da geçmişine döner umarım ki.
Adanaspor gibi takımlar da var yitip giden ama geliyorlar yavaş yavaş yine..çok özledik onların olduğu liglerin zamanları.

7 Ağustos 2009 03:03
Ozan dedi ki...

blogunuzu ve yazılarınızı çok beğendim açıkçası ve tanınması için de elimizden geleni yapacağız. öncelikle bizim blogun takip edilenler listesine ekliyoruz blogunuzu, siz de eklerseniz seviniriz. (www.goztepemiz.net)
Göztepe knusunda ise, maalesef kaçınılmaz son olan "kulüplerin sponsorların eline geçmesi" olayı Göztepe'de de gerçekleşti ama biz yine tribünde aynıyız, değişmeyiz!

24 Ağustos 2009 01:57
Gökhan dedi ki...

Teşekekkür ederim güzel düşünceleriniz için..
Bizde sizin blogunuzu ekledik dostlar listemize..
Herkesin kendi değerine sahip çıkmak için çabaladığı bir dünyanın haberleirni yapıyoruz biz bu sitede...sizlerin burada her zaman yeri vardır.
Blogunuz, siteniz de çok güzel..iyi çalışmalar sizlere de.

24 Ağustos 2009 07:41

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.