Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

25 Ağustos 2009 Salı

Nuri, Eren ve Alman Futbolu


Eren Derdiyok ve Nuri Şahin..Türk futbolunun iki önemli değeriydiler. Daha doğrusu Nuri hala öyle..Eren Derdiyok İsviçre vatandaşlığına geçip İsviçre Milli Takımı'nda oynamayı tercih etti bildiğiniz gibi, o yüzden biraz da olsa Türk sporseverlerin gözünden düşmüş durumda.
Ama yine de onlar bizim evlatlarımız, gururlarımız.
Sadede gelelim. Almanya'nın önde gelen spor dergilerinden birisi olan Kicker Dergisi, Borussia Dortmund'da forma giyen milli futbolcumuz Nuri Şahin'i Borussia Dortmund-Stuttgart karşılaşmasının en iyi oyuncusu seçerken, Bayer Leverkusen'de oynayan İsviçre milli takımının Türk kökenli futbolcusu Eren Derdiyok'u da ''günün onbiri''ne koydu.

Borussia Dortmund'un sahsında Stuttgart ile karşılıklı birer gol ile berabere kaldığı karşılaşmada, Nuri'nin ilk yarıda pas ve yaratıcılık açısından çok üstün bir oyun ortaya koyduğu, son zamanlarda yakaladığı formuyla da topu kazanmada Borussia Dortmund'un en önemli oyuncusu haline geldiği ifade edildi.
Bayer Leverkusen'in deplasmanda Freiburg'u 5-0 yendiği maçta
2 kez kaleciyi avlayan Eren de dergi tarafından ''Günün onbiri''ne seçildi.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.