Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

9 Ağustos 2009 Pazar

Orda Bir Köy Var Uzakta


Teksaslı arkadaşlarımızı kutlayarak başlayalım söze. 16 köy,16 okul, 16 maç projesi başlatmışlar ve dün de ilk adımını Delice Köyü'nde atmışlar.
Sezon boyunca evlerinde oynayacakları her maç öncesi bir okula giderek yardımda bulunacaklar. 16 okul..Türkiye'de ilk sanırsam.
Keles ilçesinin dağ köyü olan Delice Köyü'ne gitmişler ilk etapta ve yardımlarını ulaştırmışlar.
Kitap,kalem toplayıp gönüllüler aracılığıyla, bunları o köye ulaştımışlar.
Ayrıca okulu boyayan arkadaşlarımız, okulun kapılarının ve camlarının da yenilenmesine yardımcı olmuşlar.
Bursaspor Klübü'nin de yardımları ile projeye devam edecek olan Teksaslılar(teksas.org) orgnizasyondan sonraki mutluluklarını da sitelerine koydukları bir yazı ile dillendirmişler.
Kendilerine ve bunun aracılığıyla bu ülkenin geleceği olan çocuklarımız için çabalayanlara binlerce kez teşekkür ediyoruz.
Resimde gördüğünüz küçü Mehmet ile geçen komik bir diyalog;
-Mehmet söyle bakalım en büyük kim?
-Abim

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.