Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

15 Ağustos 2009 Cumartesi

Özverinin adı; Veron

Estudiantes'in tanıdık futbolcusu Juan Sebastian Veron yine gündemde.
Özellikle solcu futbol ve tribün kesimlerinin sevdiği sayılı futbolcular arasında yer alan Veron, ayağındaki Che Guevara dövmesi ile tanınırdı bu güne kadar futbolculuk yönü dışında, ama bu defa farklı.Bu defa bir vefa örneği.
Veron, takımı Estudiantes'in içerisinde bulunduğu maddi sıkıntılar nedeniyle yaklaşık 3 aydır parasını klüpten alamamasına karşın, hakkında çıkan transfer dedikodularını yalanlıyor ve her ne olursa olsun futbolu burada bırakacağını belirtiyordu.
Klübü Estudiantes'in A takım nezdindeki parasal sıkıntıyı çözmesi üzerine parasını 1 aydır alan Veron, ciddi ve imrenilecek bir karar aldı.
Veron; A takımın sorununun çözülmesine rağmen; genç takımdaki sıkıntıların sürdüğü haberleri üzerine klüp yönetimi ile görüşüp aylık olarak aldığı ücret üzerinden 40bin euro'luk bölümümün genç takıma aktarılmasını ve her ay 40 bin euro az almaya razı olduğunu belirtti.
Bunun üzerine klüp yönetimi kendisine bir basın açıklaması ile teşekkür ederken, taraftar dernekleri klübe, klüp tesislerine Veron heykeli yapılması önerisini sundu.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.