Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

5 Ağustos 2009 Çarşamba

Sahanın Ardındakiler


Gördüğünüz bu blog can sıkıntısının veya boş boş oturma sonucu gereksinim duyulan yeni bir proje üretimin ürünü değildir.
Kim demiş ki zaten bu sadece bir blog diye? Sahanın ardındakiler; sadece sahanın ardında olmakla kalan kesimi uyandırmaya çalışan bir ruhun peşinden gidecek çünkü.
''No Al Calcio Moderno'' diyen İtalyan, İspanyol, Tangocu tribün yoldaşlarıyla omuz omuza olmasa bile kafa kafaya vererek sadece Türkiye değil, dünya ''ultras''larının gündemini içine çekecek olanların adresi olaması umulan bir blog hedefiyle çıkıyoruz yola.

Bizler; taraftar olanlarız. Bizler; herşeyden önce taraf olanlar, saha dışındayken sahanın içi için savaşmakta olanlarız. ''ne işin var oğlum senin tribünde, okumuş adamsın'' önyargısını yıkana kadar her mecrada çabalamak isteyenleri yanımıza, safımıza çağırıyoruz.

Peki biz kimiz ki? Kim bu blogu yönetenler?
Bu blogu gündem yönetir. Bu blog futbol, tribün gündemine göre bir yönetimsizlik bellemiştir. Yöneticilerin sadece paraları sebebiyle seçildiği klüplerin taraftarı olan bizler, yani yöneticilik kavramından anası ağlamış kesimin içinden gelen taraftarlar yönetici ayrımı yapmıyoruz.
Bu blogun yöneticisi tribünlerdir, sahanın içindeki 22 kişidir, hani o sadece meşin yuvarlaklığıyla kalması gerektğine inandığımız futbol topunun ağlarla buluşmasına kadar geçen sürede pozisyonu avazı çıktığı kadar bağırırken takip etmeye çalışan ultraslardır bu blogun sahipleri.

Biz hiçkimseyiz, bizi aynaya baktığınızda göreceksiniz.
Sizi de bekliyoruz.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.