Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

5 Ağustos 2009 Çarşamba

Transfer Ligi'nde Altıncı Olduk


Ülkemiz futbolu bir gurur daha yaşayabilir...ne gurur ya.
Dünya transfer borsasında ligler sıralamasında; şu ana kadar gerçekleşen transferlere yapılan harcamalar göz önünde bulundurularak yapılan araştırma ligimizin transfer ligi'ni 6.sırada tamamladığını gösteriyor.
1.sırada İspanya'nın olduğu, ardından da sırasıyla İtalya, İngiltere, Fransa ve Almanya'nın geldiği transfer liginde elde ettiğimiz bu başarı sizce olumlu bir başarı mı?
Birçok Avrupa ülkesi ve ligini geride bıraktığımız bu alandan başka neden lig veya takımsal bazda da ''kaliteli'' kadrolar oluşturulmasına rağmen onları geride bırakamıyoruz. Parayı boşa mı harcıyoruz?
61 Milyon 345 Bin Euro harcadığımız transfer borsası bize ne gibi katkılar getirecek?
Vassel gol kralı mı olacak, Avrupadan bir gol kralı almış gibi ödenen para doğrultusunda...veya Ferrari Beşiktaş İskelesine Ferrari marka arabasından inip mi gelecek gemiye binmek için(kendi gemisi olur büyük ihtimalle,bu kadar para kazanmışken alıyım der nasıl olsa.)

İşin bir acı yönü de mejanarlik yönü. Neredeyse futbolcuya yılda ödenenen para kadar bir miktarın da menajere ödenmesi ne kadar anlamlı sizce? Hemde vergi ödemeyen, resmi menajer kaydı olmayan kişilere yedirilen bu paralar; taraftarın, devlete vergi ödeyen insanların cebinden çıkarken.Neyse...

Transfer liginde 6.olduk hayırlı olsun, başarı bazında da altıncı olma dileklerimizle...

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.