Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

31 Ağustos 2009 Pazartesi

Türkiye'nin Ajax'ı

Ajax'ı biliyoruz, dünya futbolunun lokomotifi sayılır Ajax. En iyi altyapı yıllardır onlardadır, her sezon altyapıdaki oyuncularını dünya profesyönel futbol alemine servis etmelerine rağmen her şampiyonada altyapı dalında şampiyon olurlar.
Yavaş yavaş bu durum Türkiye'de de Bursaspor lehine oluşmaya başladı.
Serdar Kurtuluş, Fatih Serkan Kurtuluş,İbrahim Dağaşan 1-2 sezon içinde pazarladıkları isimler...önceki dönemlerinde çıkardıklarını saymıyoruz bile.
Ajax modeli uyguladığını söyleyen ama o planlamadan çok ciddi ayrılıklar yaşayan takımların hatasına düşmüyor Bursaspor yönetimi. Çıkardığı futbolcuları ciddi para söylentileri döndüğünde hemen satmıyor. Bugün bu rakamlar dönüyorsa, bu rakamlar seneye katlanır diyip o riski göze alabiliyor ve akıllılık ediyorlar bize göre.
Sercan Yıldırım,Volkan Şen, Muhammet Demir, İsmail Özgür Göktaş gibi futbolcularını satmadılar.İsmail kiralık verildi sadece.O da mevkiisindeki uzman kadro nedeniyle.
Ha bunu neden mi söyledik.Bursaspor; altyapsının bu güzelliği ve zenginliğiyle yetinmiyor ayrıca.Ajax'ın yaptığı gibi genç oyuncu transferlerine de gizli ve sessiz devam ediyor.
Geleceğin Hakan Şükür'ü olarak gösterilen Batuhan isimli 15 yaşındaki bir futbolcuyu kadrolarına kattılar bu sezon başında, geçen sene Buca'dan aldıkları Ozan İpek eğer oynamaya ve tecrübe kazanmaya devam ederse 3-5 sene içinde sol kanatta milli takımın yeni Gökhan Gönül'ü(ki Gökhan Gönül'de bir dönem Bursaspor altyapısında oynamıştır) olacaktır.
Bugün de resimde gördüğünüz İsa Bağcı'yı transfer etmişler. Glaskow Rangers'tan alınmış.İsa Bağcı, 1990 Göteborg doğumlu bir futbolcu. Pozisyonu forvet ve 1.84 boyunda.Aslında İsveç vatandaşlığına da sahip (u19 milli de olmuş) ancak halihazırda milli takımlarımızda forma giymekte. 11 kez u18, 3 kez de u19 milli takımımızda forma giymiş.İsa, Daha önce Inter ve Villarreal ile antrenmanlara çıkmış...Varın bu çalışmayı siz hesap edin.
Altyapısı örnek olsun, scout kadrosu örnek olsun Anadolu'ya, hatta genç oyuncu bazında İstanbul'a.
Birde Emo Ghislain Aime diye bir oyuncuları vardı, takımdan ayrıldı diye biliyoruz ama kadroda kendine yer bulamıyordu zaten Kamerunlu genç futbolcu..ama gelecek vadettiği de söyleniyordu, genç taım bazındaki yabancı sınırlaması gidişini hazırlamış olabilir A takıma çıkamadığı için.

4 yorum:

emosimo dedi ki...

tebrik ederim çok güzel bir yazı olmuş...bir keç yerde hatalar var düzeltmek istedim sadece...

Gökhan Gönül Bursa Yolspor'dan Gençlerbirliğine gitmiş bir oyuncudur...yani Bursaspor' a uğramadan giden Bursalı milli yıldızlar Emre Aşık ve Ayhan Akman' la benzelik gösterir...

Ama Ankaraspor' dan Ankaragücü' de giden Ediz Bahtiyaroğlu Bursaspor alt yapsından yetişmedir...yine Ankaraspor'lu Metin Akan ve Mustafa Er gibi...

Ayrıca Antalyaspor' dan Şenol Can da Bursaspor alt yapısında görev yapmıştır...

Ayrıca Taner Gülleri ve Taner Demirbaş'ın da yolları Bursaspor'dan geçmiştir...
Emo Ghislain Aime de hala patlama beklenen bir yıldız adayıdır..Önce Azerbaycan'ın Fk Karvan ardından da Mersin İ.Y. ' a transfer olmuştur...bonservisi bizde değildir...golcü oyuncu diye geçer ama profesyonel kariyerinde attığı gol sayısı sadece 1' dir...

Saygılar...

5 Eylül 2009 04:51
Gökhan dedi ki...

Teşekkür ederim güzel yorumunuz için.
Dedikleriniz tamamen doğru biri dışında..
Gökhan Gönül Bursa Yolspor patentlidir ancak Bursaspor'da 2 aylık bir süreçte antremanlara çıkıp kadroya giremeyince, Yolsporda devam etmiştir.
Kayıtları gazetelerde fotoğraflarıyla mevcuttur.
Sevgiler

6 Eylül 2009 01:38
Adsız dedi ki...

Yes exactly, in some moments I can say that I acquiesce in with you, but you may be in the light of other options.
to the article there is quiet a suspect as you did in the downgrade publication of this demand www.google.com/ie?as_q=lavasoft ad-aware 2007 pro 7.0.1.3 + lifetime license ?
I noticed the phrase you have in the offing not used. Or you profit by the dreary methods of promotion of the resource. I have a week and do necheg

9 Şubat 2010 16:25
Adsız dedi ki...

http://lumerkoz.edu Is it so important?, [url="http://www.comicspace.com/cheap_biaxin/"]biaxin side effects[/url] martens msllv [url="http://www.comicspace.com/esomeprazole/"]esomeprazole side effects[/url] shedding museos [url="http://www.sqlprof.com/members/Buy-Inderal.aspx"]inderal side effects[/url] aquaria [url="http://riderx.info/members/Buy-Doxycycline.aspx"]doxycycline[/url] trapeze mortgagee [url="http://www.ecometro.com/Community/members/Buy-Amlodipine.aspx"]amlodipine[/url] dispositive aziz

7 Mart 2010 22:10

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.