Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

16 Eylül 2009 Çarşamba

Beşiktaş-St. Pauli(gerçek olur mu?)

AdanaDemirspor ile Livorno arasındaki ilişkiler, yapılan maç ve sergilenen dayanışmanın ardından, o güzel görüntülerin ardından, Beşiktaş da Livorno'nun ardından dünyadaki Sosyalist Futbol Mentalitesi'nin diğer isimlerinden(en önemli ikinci ismi diyebiliriz) Sankt Pauli ile maç yapmak üzere müzakerelere başlamış.
Beşiktaş'ın taraftarları tarafından ortaya atılan ve bizzat taraftarlar tarafından girişimine başlanan maç projesine destek gittikçe, günden güne artıyor.

Beşiktaş taraftarından gelen bilgiler bunun bir düşünceyle kalmayacağını söyler nitelikte, üstelik ilk etapta Pauli'den olumlu yaklaşım da almışlar.
Bir yandan da Çarşı'nın duruşu adeta Avrupa'da tartışmaya açılmış gibi. Uefa'ya bağlı yetkililer Manchaster maçında ''zararlı içerik'' olduğu gerekçesiyle Anarşi'nin simgesi bulunan Çarşı pankartlarını(Çarşı'nın A'sını anarşi ibaresi şeklinde yazıyorlar bildiğiniz üzere) toplamış. Daha önce bu pankart yasaklarıyla ilgili bir yazımızda bu konudan bahsetmiştik.
Normal bir durumda yetkililerin bu pankartları almaları gibi bir durum söz konusu değil, böyle bir hakları yok.
Pankartların toplanması için, Manchaster tarafının(rakip tarafın) oyuncularının, yetkililerinin veya taraftarlarını bunları yetkililere şikayet etmesi gerekiyor. ''Dikkat dağıtıcı pankart, afiş veya zararlı içerik'' kısmına gerdiğinden Manchaster klübünün yöneticileri şikayet etmiş bu pankartları, toplanması bu sebepten.
Bu arada bir dip not; bu pankart konusunda önceden yazdığımız makalenin haber resminde St. Pauli'nin Che'li bir pankartının resmi vardı... Eski Yeşilçam filmlerindeki gibi ''ne kadar ortak noktamız var kuzum'' şekli oldu anlayacağınız.
Böyle de bağlar, bitiririm yazımı.
Sevgiler.

1 yorum:

lucarelli dedi ki...

neden olmasın..
Bu tür girişimler herşeyden önce taraftar mentalitesi ve diğer ülkelerle sportif bazda olan iyi ilişkileri arttıracaktır.
Umarım gerçek olur.

17 Eylül 2009 04:41

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.