Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

10 Eylül 2009 Perşembe

Çok zor..

Dün akşam milli takımımızın defansının gol yeme çalışmalarına, forvet hattımızınsa gol kaçırma tereddütü sebebiyle kaleye vurmayıp boş pozisyonları harcayışlarına tanık olduk hepberaber.
''Bosna bizi yenerse alkışlarız, yolunuz açık olsun deriz'' diyen Fatih Terim'in, maç esnasında kendine adet seçtiği agresif adamlık ruhsatı, teknik adamlık ruhsatının önüne geçti yine..
Takımızın özellikle son dakikalarda girdiği gol pozisyonlarını nasıl değerlendiremediğine bir bakalım. Öyle bir tablo oluşmuştu ki o dakikalarda, herkes vurup kaçırmaktan korkarak kaleye yüzünü dahi dönemedi, devamlı boş pozisyonlar dahi paslarla öldürüldü.
Arda'nın casper misali rakip oyuncuların içinden geçme çabaları da yorgunluğun da etkisiyle sonuç vermeyince hücum hattımız dağıldı.Pozisyon elde edilmesine rağmen, gol bulunamadı.
Gökhan Gönül ve Servet'in maç başından itibaren özveriyle harcadıkları güçlerinin son dakikalarda tükenmesi bir suç değil, bir sonuç. Fatih Terim'in Estonya maçı'nı rahat kazanamayan takımının, rahat kazanamayıp önemli futbolcularını dinlendirecek vakit bulamamasının sonucudur Bosna karşısındaki beraberlik.
Önder Turacı hep aynı...ama ona da mana bulmak gereksiz. Gökhan Zan'da oynasa, aynı hataları yapabilecek potansiyelde bir futbolcuydu çünkü ve de zaten sakattı.
Fatih Terim'in agresifliğin de ötesinde sergilediği çirkef tavırlar, olaylı İsviçre maçındaki gibi bu maçta da futbolcularımızı gerdi, heyecandan ve hırstan ne yapacaklarını şaşırdılar. Evet çok koştular, and olsun çok çabaladılar ama olmadı, teknik düşünmeden sadece koşmakla iş bir yere kadar.
Spikerin, Avrupa Şampiyonasını hatırlatıp son dakika golü beklemesi belki doğruydu, ama unuttuğu bir şey vardı.
Avrupa Şampiyonası'nda son dakikalarda ablukaya almamız sonucu golleri buluyorduk, bu maçtaysa bir atak yapıyorsak, bir atak devalı kendi kalemizde gördük son 1 dakika hariç.
Gol dahi yiyorduk.
Herşeyin kilidi savunmada ve savunamıyoruz demiştik, her zamanki gibi dinletemedik.
Fatih Terim istifa etmeli, hem kendi kariyeri hemde ülkemiz için.
120 milyar maaş alıp, takımı Bosna'yı, Estonya'yı, Belçika'yı zor yenen veya yenemeyen bir takım yaratıyor çünkü.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.