Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

6 Eylül 2009 Pazar

Bu Kadar Hassas Olma Bebeem!

Dün, Bursa'da Bursaspor ile Eskişehirspor hazırlık maçında karşı karşıya geldi,maçtaydım.
Maçtan ziyade; Batalla,tribünde çıkan kızsal mevzuular, Eskişehirli futbolcu Ümit Karan ve Eskişehirli taraftarların, Bursasporlularla yaşadığı olaylar ön plana çıktı.
Batalla göz doldurdu, ve adeta ttığı 2 golle, Ertuğrul Hoca'ya mesaj vermiş oldu ''hazırım gari'' diye .
Diğer yönden, Eskişehirli taraftarlar ile Bursasporlular arasında yaşanan olaylara, olay değil daha doğrusu..laflaşmalara..Rakip tribün yanındaki Vip tribünü diye hitap edilen sosyete tribünündeydik bir arkadaşımla bu defa..Devre arasında tuvalete gidiyoruz. Eskişehirlileri maç öncesi Çarşamba'da yürürken,stada giderken gördük...birşey demedik..Şahsen Eskişehir ile olan her olaya karşı dostluğun bozulmamasından yanayDIM.Ama devre arası tüm bu düşüncelerimi alt üst etti. Bursa-Eses pankartı asılmış tellere ne güzel..demekki Bursalıymışlar dedik. 50-60 yaşlarında bir amcamız ile dyalog yaşandı Esesliler arasında. ''Neden bize küfrettiniz Eskişehirde, ne anamız kaldı ne ablamız'' dedi o amcamız. Doğru da demişti..ne laflar edilmişti. Eskişehirlilerin birden tellere koşup ''ne diyon lan ...'' diye başlayan serzenişleri bizim de aynı cevapları vermemizle sonuçlandı.Yazık...Eskişehir taraftarını böyle bilmezdik.
Bir diğer olay Ümit Karan ile yaşanan olaylar...Galatasaray ile açılış maçı yapıldığı bir yılda, ısınırken gene tribünlerle olay yaşamıştı Ümit Karan , Bursa'da. Yine aynı hesap.
Birkaç kişinin ısınan Ümit Karan'a ''diğer ısınan arkadaşların koşuyor sende koşsana'' diye başlayan şakayla karışık laflarına karşılık Ümit Karan'ın el kol yapması ile işler büyüdü. Küfürler uçuştu.
Ha şunu da söyliyim, bana doğru bakıp da gözlüklü olduğumu herhalde gördüğünden gözlük işareti yapan Karan'a ettiğim laflar hediyem olsun. Böyle pislik futbolcular oldukça, taraftarlar da çığrından çıkmaya devam eder. Tribüne dövecekmiş gibi yürüyüp, polis araya girince korkup taraftarlara gel gel yapan Ümit Karan'da bu kadar delikanlı işte.

Olaylar hakkında bilmeden konuşanlara hediye ediyorum bu yazımı. Sevgiler.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.