Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

13 Eylül 2009 Pazar

Football is life


Son zamanlarda sokakta, otobüste, metroda, dolmuş takside vs binek otomobil veya toplu taşıma araçlarında üzerinde ''Football is life'' yazan tişörtlerden olan birçok insan görüyorum.
Genci, yaşlısı hatta hatta bayı bayanı demeden.
Futbola son zamanda artan ilginin tekstil alanına yansımaları yavaş yavaş sportif kıyafetleri ve üniformalar dışında da boy göstermeye başlamış anlaşılan.
Özellikle bayanların da futbola özgü figürlere artan ilgilisi, merakı ve sevgisi yavaş yavaş futbolun endüstriyelleştiiğinin bir kanıtı değil mi sizce de?
Nasıl derseniz, şöyle açıklaybilirim kendimce; futbol tabiiki erkek sporu değildir, sadece baylar izlememelidir ancak bayanlar yıllardır bu endüstriden uzak durmuştur.
Bayanların son zamanlarda stadyumlarda ve dışında futbola olan ilgisi futbolun yavaş yavaş bir spordan ve amatörlükten çıkıp, bir eğlence amaçlı etkinlik haline geldiğini gösteriyor.
Bu kötü birşey değil, ancak bayanların stadyuma eğlenmeye değil destek olmaya, stadın içindeki McDonalds'lar için değil de çim sahada oynanan futbol için gelmeleri daha makbule geçer hani.
Küçüklükte ''gidin başka yerde oynayın'' diye kovardık kızları maç yaparken arkadaşlarla, yeni gelen gençlik kovamayacak herhalde.
Kızlara karşı takım kurar mücadele ederler.
Çok değişti spor ve futbol kavramı çok..

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.