Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

16 Eylül 2009 Çarşamba

Roo ney?

Rooney..İngiliz futbolunun önceki birkaç yılda en önemli yıldız adayların birisiydi ama beklenen çıkışı beklendiği ölçüde yapamadı. Kötü futbol oynamadı ama kendisinden umutlu olanların umutlarının büyük bölümünü toprağa gömdü.
Kendi hayallerini de gömdüğü çok bariz.
Oynadığı futboldan çok, kavgalarıyla, içkili görüntüleriyle gündeme gelen Rooney'in Beşiktaş maçında oyundan alınırkenki surat ifadesi bunları özetliyor gibi.
Yavaş yavaş kendisi de yaptığı hataların farkına varıyor, ve Manu'daki geleceği de pek parlak gibi gözükmüyor. Bu tip oyuncuları fazla süre takımda tutmaz Ferguson.
Yaşadığı skandal türelerine bir yenisini Beşiktaş maçı öncesinde verdiği röportajda ekleyen Rooney, maçtan çıkarken buna ne kadar pişman olduğunu kızgınlığı ve suratındaki o utangaç ifadeyle belli etti.
Reklam panolarını tekmelemeler, kramponlarını yerden yere vurmalar..İngiliz ligi'nde daha önce Beckham'ın yapmaya cesaret edebildiği şeyler bunlar, Rooney de etmeye başladı işte, aynı form düşüklüğünü o da yaşıyor, bu hareketler bunu anlatıyor.
Genelde bu tür futbolcular takımlarından atıldıktan sonra ya Katar'a, ya Amerika'ya, ya da ülkemize geliyorlar..yanlışmıyım?
Ama bizim ülkemize gelirse, Hindi lafını ona hatırlatmak boyun borcu olacak.
Rooney dendiğinde, tanımayıp Roo ney? demek ümidiyle..

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.