Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

31 Ekim 2009 Cumartesi

Barış'a Köprü Ol

Devrimci Gençlik Köprüsü ;1969 yılında bir takım 68’li gençler ‘’istenirse hayallerinin gerçek olabileceğini’’ göstermek adına Hakkari’ye gidip bir köprü inşa ettiler. Bu köprü İstanbul Boğaz köprüsüne tepki olarak yapılmıştır. O yörede bulunan halk tarafından tarafından Deniz Gezmiş,Mahir Çayan gibi dönemin gençlik liderlerinin de köprü yapım zamanı orada olduğu iddaa edilir.Daha sonra inşa edilen bu köprü PKK’lılar kullanılıyor diye imha edildi. (Bu isimle bir belgesel çekildi ‘’Devrimci Gençlik Köprüsü’’ izlemenizi tavsiye ederim.)
Köprünün tekrar canlandırılması gündemde ve köprünün yapımı için Cuma akşamı (30.10.2009) ‘’Barışa Köprü Ol’’ konseri düzenlendi. Yakın bir zaman da ‘’Sol görüşlü’’ Livorno ve AdanaDemirSpor adlı iki kulübün karşılaşması oldu. Bunun gibi bir karşılaşma daha düzenlenip geliri ile köprünün yapımına yardım da bulunulması gündeme gelebilir mi diye düşündüm kendimce. Neden olmasın ki?

Sezer Yıldız

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.