Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

29 Ekim 2009 Perşembe

Ey Dost..


Ey Dost..
Sarıl..Sarıl tribüne,kardeşlerine,armana.
Hatırlasana çocukluğunu, babanın omzunda maç izlediğin günleri düşün.
Abinin elinden tutup kale arkasına gittiğin günleri düşün dost.
Sonra mahalleden bir kaç arkadaş para biriktirip bilet aldığın günleri düşün.
Doğum günün de beklemedin ki sen araba, oyuncak, elbise..Beklediğin bir yünlü atkıydı değeri 5 lira olan.
Dost, formayla uyuduğun günleri düşün..Km'ler uzakta oynanan maçın heyecanını ufak radyonda nasıl yaşadıı düşün.
Yanında mıydı o zaman? Emin ol ufak bebekleriyle oynuyordu O da.Lise dönemide tanıştığın seni hiçbir zaman yalnız bırakmayan dostlarını düşün.
O yokken bile o dostların vardı senin..DOst, O'nu tanıdın sen, belkide gideceğini biliyordun sen, fakat terketmedin tribündeki yerini..
O'ndan önce de O varken de, O gittikten sonra da sarıldın sen kardeşlerine..En kahpe anlarında deplasman da makaralar yaptın.Gol yedin ağladın son dakika da.
Gol attın yine ağladın..O gitti diye üzülme, O gitti diye sarıl kardeşlerine,tribününe 3 elinde hatta havaya zıpla ayaklarınla sarıl.O gitti diye üzülme, sarıl dolaptan çıkardığın 5 liralık atkıya.
Hala aynı kokuyor değil mi?. O'nun neyle oynadığını da bilme, sen oyna galibiyetten sonra çiftetelli oyna, deplasmana git Yıldız söyle..Getirme,getirmesinler 50 kişilik otobüste herkesin bir O'su vardır fakat almasın kimse yanına..100 kişiye çok o otobüs..
Haykır sevgini sen,tribününden..Üçlünü çek,Canım Feda de..Düşüncelerini eyleme dönüştür dost..
Yak en yeşilinden meşaleni, yürü..

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.