Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

3 Ekim 2009 Cumartesi

Suda kayılır mı baba?

Tribün camiamız genelde rakip takıma, hakemlere, futbolculara, etnik kökenli bazı kesimlere kaymayı bilir..ama başka kayma türleri de mevcut biliyorsunuz ki. Normal kar kayağı gibi, çim kayağı gibi. Bunlar zaten bilindik.
Ama su kayağı, yeni yeni biliniyor.Bilmezsek ayıp.Çünkü Dünya Su Kayağı Şampiyonası Finali şu haberi girdiğim dakikalarda Bursa'da düzenleniyor.
Sukay Park adlı tesiste düzenleniyor.Bu tesis geçen sene tamamlanmış ve hizmete sunulmuş olup, ikinci senesinde dünya şampiyonasına ev sahipliği yapıyor.
Finallerde, bu tesisin yapıldığı Çukurca Köyü'nden bir genç de yarışıyor, 1 yıl içinde milli dereceye yükselmiş ve dünya finalinde.
Bursa bu yönden iyi ilerliyor. Kar kayağı açısından hem ülkemizin hem de yakın ülkelerin kayak merkezi haline gelen Bursa(Uludağ), çim kayağından sonra su kayağına da el atmış ve başarılı ilerlediği bu şampiyonadan görülüyor.
Ülkemizin yeni yeni sporlara kavuşması çok önemli. Genç nesile futbol da futbol diye diretmenin bir anlamı olmadığını herkes görmüş belli ki.
Kar kayağı merkezi olan Bursa, her alanda kayak merkezi oluyor.Ne güzel bir gelişme ülkemiz adına.
Bu arada, Bursa'nın 2018 Kış Olimpiyatları'na aday olduğu da hatırlatmış olalım.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.