Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

20 Kasım 2009 Cuma

Golü fotoğraflayınca...

Aynı zamanda spor muhabirliği de yapan yedek kaleci, golü fotoğraflayınca kırmızı kart gördü. Çalıştığı gazetede hakeme sıfır puan verdi.
Trabzon 1. Amatör Küme Mavi Grup'ta oynanan Akoluk Beldespor-Bahçekcikspor karşılaşmasında ilginç bir olay yaşandı.Akoluk Beldespor'un yedek kalecisi olan ve aynı zamanda Trabzon'da yerel bir gazetede spor muhabirliği yapan 20 yaşındaki İsmail Düzgün, fotoğraf makinesini yanına alarak kulübeye oturdu. İsmail, karşılaşmanın 24. dakikasında takım arkadaşı Savaş'ın attığı gol sonrası yaşadığı sevinci yedek kulübesinden fotoğrafladı. Bu olaydan yaklaşık 9 dakika sonra hakem Bülent Birincioğlu, kulübeye giderek İsmail Düzgün'e sarı kart gösterdi. İsmail itiraz, edince hakem tarafından ikinci sarı kartla soyunma odasına gönderildi.
Yavuz Selim Sahası'nda oynanan maç 1-1 sonuçlandı.
Gazetedeki yıldız tablosunda hakem Bülent Birincioğlu ve bir yardımcısına, '?' soru işareti yani 0 yıldız veren genç gazeteci İsmail, yedek kulübesinde fotoğraf çekmenin suç olduğunu bilmediğini belirterek, "Eğer suçsa ilk çektiğim anda gelip bana ceza kesmeliydi. Aradan 9 dakika geçtikten sonra bana sarı kart verdi. Buna bir anlam veremiyorum. İtiraz edince de beni ikinci sarı karttan kırmızı kart göstererek oyun dışına gönderdi. Gerçekten çok şaşkınım" diye konuştu.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.