Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

21 Kasım 2009 Cumartesi

Katillerle dostluk maçı!

Basra’dan dönen ve Irak halkına katliam, tecavüz ve insanın içine sığmayacak onca pislik yapan ABD askerlerini taşıyan USS Bataan gemisi İzmir’e demirlemişti.
CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi inanılmaz bir yaratıcılıkla , bu eli kanlı askerlerle “dostluk” maçı organizasyonu düzenledi. Bu maçı tertipleyen ve katılan futbolcusundan kulüp yöneticisine herkesi kınıyoruz.
İzmir’de Irak’ta yaptıkları yetmiyormuş gibi, barlarda da bir ton rezalet çıkaran bu işgalcileri, bağrına basıp onları ziyaret edip bir de onlarla maç ayarlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu durumu bir de sporu alet ederek ahlakını ortaya koymuştur.
Maçın skoruda önemli değil, kendisine.
Kazanan olmamıştır. Kaybeden ise insanlık onurudur!

Konu ile ilgili bir haber girecektim ama ForzaLivorno bu konuyu çok güzel bir metinle anlatmış, o yüzden onların metnini kopyalıyorum.
Kaynak: forzalivorno.org

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.