Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

7 Kasım 2009 Cumartesi

Nancy Lieberman'ı tanıyor musunuz?

Bayan basketbolunun efsane ismi Nancy Lieberman, başarılarla dolu kariyerine yeni bir ilk daha ekledi.
51 yaşındaki Lieberman, 2009-10 sezonunda Dallas Mavericks’in Frisco’da kurduğu D-League takımının baş antrenörlüğünü yapacak. Mavericks genel menajeri Donnie Nelson’ın yaptığı açıklamayla Lieberman, profesyonel basketbol tarihinde bir erkek takımını çalıştıran ilk kadın antrenör oldu.
“Kendimi Barack Obama’ya benzetiyorum.” diyen Lieberman, bu işi hak ederek aldığını söyledi. “Herkes siyah bir başkan olduğu için Obama’nın seçilmesini tarihi bir olay olarak gördü. Ancak rengi, cinsiyeti, ırkı ne olursa olsun, onun başkan olması gerekiyordu. Herkes benim de kadın olduğumu biliyor. Ancak cinsiyetim bir kenara, benim de maç kazanmam gerekiyor.”
Aslında bu Lieberman’ın kariyerindeki ilk rekor değil. Eski bir basketbolcu olan Lieberman, 1986 yılında USBL’deki Springfield Fame’de forma giyerek bir erkek takımında oynayan ilk bayan basketbolcu olmuştu.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.