Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

30 Aralık 2009 Çarşamba

Artık sporcuların da bir sendikası var!

Şimdilik, spor sendikası kurmak için yıllarca uğraş veren Metin Kurt ağabeyimizle Gladyatör kitabını hazırlayan Vecdi Çıracıoğlu'ndan gelen kısa bir haber/duyuruya yer verelim.

''Sporun her dalının her kademesinde görev alan amatör, profesyonel spor emekçilerini bünyesinde barındıracak; spor emekçileri sendikası Spor-Sen, DİSK bünyesinde 28 Aralık 2009 tarihli olmak üzere kurulmuştur.. Tüm spor emekçileri göreve...''

29 Aralık günü(dün) düzenlenen basın toplantısında da konuşmayı Metin Kurt yapmış(Gladyatör kitabı çıktığında hakkında oldukça söz etmiştik).
Artık futbolcuların, basketbolcuların, koşucuların da bir sendikası var.
Dileğimiz, gerçek hayatta olduğu gibi spor dünyasında da sendikalı futbolculara haksızlık yapılmamasıdır.

7 yorum:

MiTo1940 dedi ki...

Böyle Bir sendika'nın kurulacağı haberleri ile alakalı aslında muhalif bir düşünceye sahibim... Sendika'nın sporsal anlam'da negatif bir durum sağlayacağını düşünmekteyim ki Sendika'nın kurulma amacı tam olarak açıklanabilirse daha faydalı olacağı inancındayım... Her Türlü ayrımcılığa karşıyım... Sendikalı-sendikasız dahil...

30 Aralık 2009 18:10
Gökhan dedi ki...

Sendika'nın kuruluş bildirgesi haberimizde mevcut, sebeplerini orradan öğrenebilirsiniz.
Ya da bu işle yıllarca uğraşmış olan sendika başkanı Metin Kurt'un hayatının anlatıldığı Gladyatör adlı kitap öğrenmenize yardımcı olacaktır.
Burada amaç, sırf görüşleri, söyledikleri, sakatlıkları nedeniyle futbolla ilişkileri bitirilen, haksızlığı uğrayan sporcuların haklarını aramaktır.
Yıllarca yitip giden değerleri, ''kimse sahip çıkmadı be'' diyerek seyreden bizler, bu sendikanın kurulmasını bu yüzden başından beri destekliyorduk.
Ama muhalif kimlikli insanlara demokrasilerde ihtiyaç olduğu barizdir tabii..
Sevgi ve saygılarımızla..

31 Aralık 2009 03:57
MiTo1940 dedi ki...

Biz Tribünsel İnsanlar'ız... Futbolcu parasını alır oturur, ya bizler? Bizimde haklarımızı aramak için sendika mı kurmamız gerekli yada her hak için sendikaya mı ihtiyaç vardır... Tribünler'in haksızlığa uğradığı kadar kim haksızlığa uğruyor bırakın sporcular'ı onlar zaten kulüplere haciz getirmeye alışıktır...

1 Ocak 2010 10:17
Gökhan dedi ki...

Her futbolcu için gerçeli değil bu söylediklerimiz.
Tartışmaya gerek yok, görüş meselesi.
Yıkıcı değil, yapıcı olmak ve süreci izlemek lazım, önyargılı olmak değil.

1 Ocak 2010 13:35
MiTo1940 dedi ki...

Tartışılmayan Konularda ilerleme olamayacağı görüşündeyim... Her Konuda yapıcı olmak gerekmez, Süreci izlemek sonunu beklemek demek... Siyaset Karıştı Yine Futbol'a biz Kovmaya çalışırken kendisini... Göreceğiz... Futbolcular'ı 1 Mayıs'ta görmek mümkün olacak mı acaba?

2 Ocak 2010 03:16
Gökhan dedi ki...

Metin Kurt'un 1 Mayıs'ta biber gazı yediği günleri ben göremesemde görmüş birisinin oğlu olarak bu konuda rahat olabilirsin diyorum.
Sevgiler

2 Ocak 2010 04:12
MiTo1940 dedi ki...

Sevgiler Bizden... Görelim, Bekleyelim dediğin gibi..! Sendika faydalı'mı olacak, zararlı mı?

1 Mayıs'ta daha çok siyaset'e karışmış futbolcu görebilecekmiyiz? Sağcı-Solcu Futbolcular saha'da kavga etmeye kalkacak mı?

Göreceğiz..!

2 Ocak 2010 13:10

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.