Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

6 Aralık 2009 Pazar

Celtic taraftarı Filistin için bağıracak!

İskoç işçi sendikaları, Celtic takımının taraftarlarından, İsrail’in Hapoel Tel Aviv takımıyla yapılacak maçta Filistinlilerle dayanışma için Filistin bayrakları sallamaları çağrısında bulunmuş. Celtic kulüp yönetimi; sendikaların bu çağrısına siyasi nitelik taşıdığı gerekçesiyle karşı çıkarken, Celtic taraftarı ise buna olumlu yaklaşıyor.
İskoç İşçi Sendikaları Kongresi Genel Sekreter Yardımcısı Dave Moxham ise yaptığı açıklamada, “Celtic taraftarlarının, Filistin ile İsrail arasında oluşturulmaya çalışılan adil bir barışa destek konusunda kendilerinin bu çağrısına tepkisiz kalmayacağını ” belirtmiş.
Sporun siyasete alet edilmesi aslında hem tehlikeli, hem de yararlı.İnsanları ortak paydada buluşturan bir alan olan futbolun, dünya barışı için çabalayan ve bu yönde adım atan taraftarlara sahip olması bir gereksinim zaten.
Ama, sırf buna inat olsun diye, Hapoel'deki maçta İskoçya'ya yönelik bir tahrik olursa şaşmam ben.
Ne yazık ki barışa yönelik söylemlere karşı eylemlerin yapıldığı bir dünyada yaşıyoruz.
Hadi hayırlısı...

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.