Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

10 Aralık 2009 Perşembe

Eric Cantona ve siyaset

Manchaster United'ın efsanevi 7 numarası Eric Cantona da, son zamanlarda artarak devam eden futbolcuların siyasi söylem furyasına katılmış.
Fransa’da Sarkozy hükümetinin, sosyalistlerden transfer ettiği Göçmenlik Bakanı Eric Besson'un "Ulusal Kimlik Üzerine Büyük Tartışma" adı altında başlattığı kamuoyu yoklamasına verdiği cevaplarla dahil olan Cantona, ''Milli marş okuyarak değil, öncelikle sokaktaki insanların sorunlarına duyarlı bir devrimci olarak Fransız olunur''demiş..“Fransız olmak için bu ülkenin milli marşını söyleyebilmenin ve Fransızcayı düzgün konuşabilmenin gerektiğinin iddia edilmesi aptallıktır. Fransız olmak, önce devrimci olmak demektir." diyerek de sözlerine devam eden Cantona, geliri yoksullara bağışlanmak üzere bir fotoğraf kitabı çıkaracağını da sözlerine eklemiş..
Anlaşılan Cantona'nın yine kafası atmış..Futbolcuyken izlediğimiz yumruklarını artık izleyemesek de, suratlara vurduğu sözler ve gerçeklerle onu hatırlamak güzel oldu...

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.