Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

23 Aralık 2009 Çarşamba

Selçuk Dereli'nin istifası üzerine

Selçuk Dereli, kendisine ait internet sitesi www.selcukdereli.com'da, istifası ile ilgili, ''22 yıldır onurlu bir şekilde sürdürdüğüm hakemlik yaşamımı, gördüğüm lüzum üzerine sonlandırmış bulunuyorum. Ülkemde ve Avrupa'da gelmiş olduğum konuma katkısı bulunan tüm büyüklerim ve dostlarıma teşekkür ediyorum. İlkelerimden ve doğrularımdan en küçük bir taviz vermeden, gururla taşıdığım Türk hakemlik formasını bırakırken, her daim futbolumuzun ve hakemliğimizin hizmetinde olmaya devam edeceğimi ifade ediyorum'' açıklamasını yapmış.
Şimdi, koyu ile de işaretlediğimiz gibi ''gördüğümüz lüzum'' un peşini bırakmayacağız?
Burada bahsi geçen lüzum; stadyumlarda şahsına gelen küfürler mi yoksa Tff'den veya kuruma yakın kaynaklardan gelen bir lüzum mudur, bunun acilen açıklanması gerekir.

Buradan hakemlere sesleniyoruz.
Yıllardır taraftarlarla zıt düşmüş, tepkiler almış ve dönüşü olmayan yollara girmiş olabilirsiniz.
Bu dönüş yolunu sizlere açmak bizlerin, yani taraftarların elindedir.
Ancak, Selçuk Dereli'nin istifasının perde arkasının peşini bırakmaması gereken asıl makam, hakemlerin kendisidir.
''Susma sustukça sıra sana gelecek'' tabirinin doğruluğu yılların getirisidir.
Çıkmayın maçlara, ligin temizliğinden taraf olduğunuzu ve kokartlarınızın temiz olmasını istediğinizi gösterin, temiz lig isteyen taraftarlarla omuz omuza bu mücadeleye başlayın!

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Güzel yazmışın..Ana tema futbol temiz olsu bunun içinde konuşun araştırın susmayın tarzı bi yazı olmuş..Fakat birşeyi atlamışın bunu herkes biliyorki ilk temizlik olayı Selçuk Derelinin istifasıdır..Lüzumu kim gösterdiyse ondan Allah razı olsun..

23 Aralık 2009 05:54
Gökhan dedi ki...

Orası takımlara göre değişken bir konu, yaptığı hataları izliyoruz, tasvip tabiiki etmiyoruz.
Ama belki de Selçuk Dereli'nin tepki topladığı o kararlar, onu istifaya götüren süreçte gördüğü lüzumun sonucu da olabilir.
Bu konu bu yüzden irdelenmelidir.

23 Aralık 2009 05:56
Adsız dedi ki...

Aslına bakarsan bence selçuk dereli tepkilerle filan hakemliği bırakacak bir kişilik değildir..Bu istifanın Cüneyt Çakırın 1. torbaya yükselmesinin hemen ardından olması bence daha manidar bir konudur..Yoksa görmediği poziyona yardımcının uyarısıyla faulu veren ama yine aynı yardımcının kart işaretini görmezden gelen ve kartını çıkarmayan bir hakemin baskıyla hakemliği bırakacağını sanmam..Hakemler hata yapabilir ama yukarda anlattığım olay insanları salak yerine koymaktırki bu ülkedeki insanlar hiç bir zaman o kadar salak olmamışlardır..

24 Aralık 2009 05:55

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.