Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

13 Aralık 2009 Pazar

Yine futbol, yine ölüm!

Futbol'un aldığı canlara bir yenisi eklendi.
İtalyan alt lig takımlarından Polisportiva Monte takımında top koşturan 16 yaşındaki Diego Riviera'nın kalbi, kariyerinin ilk gol heyacanına dayanamamış.Eylül ayında bahsi geçen takıma transfer olan genç futbolcu, kariyerinin ilk golünü atar atmaz sahada bayılmış. Sağlık ekipleri kontrolünde hastaneye kaldırılan Riviera'nın kalbinin gol heyecanına dayanamadığı açıklanmış.
Bu ve buna benzer ölümlerin artık son bulmasını istiyoruz ve ısrarla belirtiyoruz ki, bu ölümler ve futbolcuları böylesine sorunlar yaşayacak cinsten gaza getirip sahaya sürmeler sonucunda oluşan bu gelişmeler endüstriyelleşen futbolun en önemli getirisi olan acımasızlığın ve para hırsının sonucudur.
Futbol bu hale gelmeseydi, bunların hiçbirinin olmayacağı belliydi. Konu ile resmin ne alakası var derseniz; keşke futbol resimdeki gibi amatör ruhla oynansaydı da bu ölümleri duymasaydık manasında koyduk resmi.
Bu arada;genç futbolcunun organları ailesi tarafından bağışlanmış, ibret olsun ülkemizdeki kendi canından başka hiçbirşeyi düşünmeyip,bir hayat kurtarmaktan aciz olan mahluklara.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.