Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

4 Aralık 2009 Cuma

Yüzme Federasyonu mal mı?

Türk spor tarihinde böyle bir skandal görülmedi...
Türkiye, ev sahipliği yapmak için Abdi İpekçi Salonu’nu havuza çevirdiği ve 10 milyon TL’yi aşkın harcama yapacağı Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’na sporcu bildirmeyi unuttu!Yüzme Federasyonu’nun, Avrupa Yüzme Birliği (LEN) tarafından belirlenen ve 1 Aralık’ta sona eren sporcu bildirme süresinde resmi başvuru yapamadığı, bu nedenle açıklanan kayıt listesinde hiçbir Türk sporcunun yer almadığı ortaya çıktı.
39 ülkenin 38 ayrı yarışma için bayrak yarışları hariç toplam bin 522 kayıt bildirdiği LEN’e, Türkiye ile birlikte sadece Faroe Adaları ve Azerbaycan sporcu listesi göndermedi. Oysa Türkiye, uzun zamandır hazırlandığı şampiyonaya 38 kişiyi bulan kalabalık bir Milli Takım ile katılmayı planlamış ve bu yüzücüleri hazırlık amacıyla yurt dışında yarışmalara bile göndermişti. İsimleri listede yer almayan, aylardır şampiyonaya hazırlık yapan milli yüzücüler, Federasyon'un yaptığı bu hataya karşı bildiri yayınlamaya hazırlanıyor.

ee, burası Türkiye...

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Yüzme Federasyonu bu konuda bi açıklama yaptı 3 ülkeninde listeleri gönderdiği ama sistemdeki sorundan dolayı gözükmediği gibi bişeyler söyledi ama tam açıklamayı bilmiyorum.

4 Aralık 2009 13:50

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.