Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

2 Ocak 2010 Cumartesi

Drogba'nın vedası

Şuana kadar 2 kez Afrika Kupası'nda oynayan ve üçüncüsünü bu sene oynayacak olan Chelsea'nın yıldız futbolcusu Drogba, ülkesine yeterince hizmet ettiğini düşünüyor. Drogba basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Bence milli takımla olduğumuz turnuvalarda iyi performans sergiledim. Bu bitişte bütün kalbimle Angola'dan zafer ile dönmek istiyorum ve Fildişili insanlara zafer yaşatmak istiyorum. Ben ve takım arkadaşlarım bu maçta terimizi son damlasına kadar akıtıyor olacağız. Karşımıza gelen her takıma saygı duyacağız ve ciddiyet içindeki gibi olacağız. Ghana 2008'deki gibi kendimize çok güvenmeyeceğiz" şeklinde konuşmuş.
Drogba, belkide çoğumuza Afrika'dan bir ülkenin, Fildişi'nin birşeyler yapabileceği fikrini aşılamıştı...bu yüzden onun ayrılışı bir dönemi kapatacaktır Afrika'da.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.