Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

8 Ocak 2010 Cuma

Galatasaray'ın Costa sorunsalı

Galatasaray'ın devre arası transfer döneminde kadrosuna katmaya çalıştığı öne sürülen ve Polat tarafından yapılan transfer açıklamalarında yalanlanmayan Wolfsburg'lu Ricardo Costa hakkında çeşitli söylentiler almış başını gidiyor.Bir sorunsala dönmüş durumda.
Futbolcu ve klübüyle anlaşan Galatarasay'ın da konu hakkında araştırma yaptığı ve transferi bu sebeple beklemeye aldığı belirtiliyor.
Konu ise Costa'nın Avrupa Kupası'nda oynayamama sorunu.
Wolfsburg ile Şampiyonlar Ligi maçlarına çıkan Costa'nın yönetmelik gereği Avrupa Kupası'nda(eski adıyla Uefa Kupası) oynayamayacak olması durumu sorun yaratıyor.
Ancak Uefa'nın ilgili yönetmelikte ucunu açık bıraktığı bir uç nokta Costa sorunsalı.
Zira Wolfsburg da elenerek Avrupa Kupası'na kapak atmış durumda.Uefa'nın ilgili yönetmeliğinde ise bu anlamda bir açıklama yok.
Ntv'de Fuat Akdağ ile Mehmet Demirkol'un konuğu olan Tff yöneticisi Yunus Egemenoğlu'na da bu yönde bir soru soruldu. Yunus Egemenoğlu'nun kanaati Uefa'nın bu boşluğu olumsuz yönde dolduracağı şeklinde oldu.
Bu yönde bir karar, açıklama gelirse Gs yönetimi transferden vazgeçecek.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.