Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

17 Ocak 2010 Pazar

Neill para için Türkiye'yi seçti

İngiliz The Times gazetesi dün, “Neill para için Türkiye’yi seçti” başlığıyla verdiği haberde Galatasaray’ın yeni transferine değinmiş.
Gazete : “Avustralyalı futbolcu, Galatasaray’dan haftada 80 bin Sterlin (200 bin TL) maaş alacak demiş. Sadece 4 ay kalmasına rağmen Everton’ı unutamayacağını belirten Neill'in ise, “Benim için yeni bir heyecan olacak. Çok güzel günlerimin geçtiği İngiltere’ye veda edeceğim için üzgünüm. Ben de şu an şok yaşıyorum. Ama Galatasaray’a gideceğim için çok mutluyum” dediğini de eklemeden geçmemişler.
Ben de haberi ilk duyduğumda aklıma bu gelmişti.Everton gibi bir klübe giden bir Avustralyalı gönderilmesi yönünde herhangi bir baskı yokken, ve üstelik kendi de söylediği gibi mutluyken niye Türkiye'ye gelsin ki?
İşin ucunda para varken, Türkiye'ye hiçbir futbolcunun gelişi sürpriz olmaz bu vakitten sonra ama, verdikleri performanslar bir kaç istisna dışında belli. Bunun da nedeni para için gelmiş olmalarıdır.
Düzeltilmeli, bir çare bulunmalı. Yoksa başka kimse o parayı ona vermiyor diye ülkemize gelen yabancı futbolcular parayı aldıktan sonra bize ve ülkemize ''enayi'' gözüyle bakmaya devam edecekler.

4 yorum:

Schumy dedi ki...

Neill yıllık 1,7 milyon euro alacak Galatasaray'dan. Haftalık 80bin sterlin yıllık kaç milyon sterline denk gelir hesaplayamıyorum bile.

Bu bahsedilen paraları Carlos falan alıyordu en son.

İstediğiniz habere inanıp istemediğinize inanmamak garip.

17 Ocak 2010 05:09
koala dedi ki...

Türkiye futbolcular için vergi cenneti. Kim para için gelmiyor merak ediyorum. Kemiksiz kazanç elde ediyorlar. Sadece Neill'a has bir durum değil

17 Ocak 2010 05:58
Gökhan dedi ki...

İstediğiniz habere inanıp istemediğinize inanmamak garip demişsin Schumy arkadaşım.
Şunu belirtmek isterim; haber Türkiye kaynaklı bir haber değil.
Bu nedenle koyarken doğrulatma imkanımız olmuyor.
Ama oradaki haftada ibaresi, oynadığı maçlar için yani maç olarak geçerli diye bir bilgi aldım, bunu söylemek istedim.
Görüşlere olan saygımızı üslubunuzla bozmamıza izin vermeyin.

17 Ocak 2010 10:12
Schumy dedi ki...

Üslup bozma asla olmaz.

Neill EPL şartlarında 30 maçın altına düşmeyen bir oyuncu genel olarak.

Türkiye'de de30 maça çıksa 2,4 milyon sterlin yapar ki yaklaşık 2,7 milyon euroya denk gelir.

İmkansız bir rakam bu. Dediğim gibi benim duyduğum da 1,7 milyon euro alacağı. Yani maç başı maksimum 50 bin sterlin olabilir bu rakam.

17 Ocak 2010 14:40

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.