Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

23 Ocak 2010 Cumartesi

O, sadece Türkiye'de Kazım

Toulouse'a transfer olan Kazım, ilk iş olarak klüp televizyonu olan FTC TV'ye yeni formasının arkasına 'Richards' yazdıracağını söylemiş. Fenerbahçe'den Toulouse'a transfer olan ve milli takımda forma giyebilmek için vatandaşlık işlemlerinde ismini değiştiren ve yeni ismi Kazım Kazım olan futbolcu, herhalde sıkılmış veya ismi beğenmediğinden olacak ki Fransa'da İngiliz pasaportunda yazan ismini kullanacak.
İşi milliyetçilik boyutuna getirmek istemeyiz, ama yapılan ayıptır.Bunun sebebi ne açıklaması gerekir.
Bir ara Nihat'ın bir açıklaması vardı bu yönde, Sociedad'ta iken gol krallığı yarışı verdiği ve transfer söylentilerinin yayıldığı dönemde ''Aynı futbolu oynasaydım ama nüfus kağıdımda Brezilya vatandaşı ve Juan Nihat gibi bir isim yazsaydı şimdiki fiyatımın 10 katı eder Madrid'te oynardım'' demişti Nihat.
Bu da o misal herhalde, İngiliz oluşunun avantaj oluşunu düşünüyor olmalı Kazım.

4 yorum:

koray dedi ki...

bugün richards yazdırır sezon sonuna kadar 5 kere değiştirir. fener'deki forma ismini 7 ya da 8 kere değiştirmişti. bu kadar takılmamak lazım kendisi rahat bi arkadaşımız...

23 Ocak 2010 05:16
Sportman dedi ki...

Milli takımdaki formasında bile, "C. KAZIM R." yazıyordu. Bu yüzden, bunu hiç yadırgamadım.

23 Ocak 2010 06:40
Temur dedi ki...

Her habere inanmasak! http://1.bp.blogspot.com/_6w3v9YZEuNE/S1mpaiT_P3I/AAAAAAAACPs/fXp617qfDbU/s1600-h/KAZMim2.JPG

23 Ocak 2010 11:40
Gökhan dedi ki...

Fotoğraf Kazım'ın haberde geçen sözleri söylediği yayından.
Formasının arkasında Kazım değil Richards yazacağını formanın tutuluşunun ardından söylüyor.
Kasıtlı yorum yapmanın anlamı nedir anlamıyoruz?

24 Ocak 2010 03:45

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.