Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

21 Ocak 2010 Perşembe

TEKGIDA-iŞ SENDiKASI'ndan tribünlere çağrı!

Eylemlerinin 38.gününde olan ve açlık grevi başlatan Tekel İşçileri tribünlere bir çağrı mesajı yolladı, mesaj bizlere de ulaştı.
Kendilerine bu haklı mücadelede yanlız kalmayacakları mesajını yollamaya hazır mısınız?
İşte o çağrı;
TEKGIDA-iS SENDiKASI
Türkiye, Tütün , Müskirat, Gıda ve Yardımcı isçileri Sendikası
20.01.2010
FUTBOL TARAFTARLARI, EMEĞiN SESiNi STATLARDA YÜKSELTMEYE VAR MISINIZ? TEKEL isçileri 37 gündür Türkiye’de ezilen, sömürülen isçi sınıfının sesi olmaya, Avrupa yolunda hızlandırılan özellestirmenin mağduru olarak isyerlerinin kapatılması ve geçici isçi statüsünde maaslarının yarı yarıya düsürülüp tüm sağlık, sosyal ve sendikal haklarını kaybederek çalıstırılmalarına karsı soğukta aç susuz direnmeye devam ediyor. 19 Ocak 2010 saat 15.00 itibariyle 100 TEKEL isçisi açlık grevine basladı. Hem Türkiye’den hem de yurtdısından haklı mücadelemize destek çığ gibi büyüyor.
TEKEL isçisi tüm olumsuz kosullara rağmen aldığı bu destek ve dayanısma ile hükümete sesini duyurmaya çalısıyor. Gelin bu sesin gücünü hep birlikte arttıralım, statları dolduran isçilerin sesi ile taleplerimizi ve haklı mücadelemizi daha genis kitlelere duyuralım.
17 Ocak tarihli Türk-is mitinginde Ankara’da futbol taraftarlarının desteğini açtıkları pankartlarla gördük. Endüstriyel futbola karsı durusu ile tanınan Forza Livorno da TEKEL isçisine dayanısma çağrısı yaptı ve artık maçlarında enternasyonali TEKEL isçisine atfederek okuyacağını açıklayarak, maçlarda isçilere destek pankartlarının açılması için tüm tribünlere çağrıda bulundu. Forza Livorno, Halkın Takımı, Karakızıl basta olmak üzere bu konuda kendilerine yakısan duyarlılığı göstererek TEKEL isçisinin tribünlerdeki sesi oldukları için tüm taraftarlara tesekkür ediyor,minnetlerimizi sunuyoruz. TEKEL isçilerinin direnisini Avrupa’da gündeme tasıyan Alerta Network grubuna bize enternasyonal dayanısma sundukları için emeğin adına mücadelenin en zor günlerinde isçilerin selamını gönderiyoruz. Emeğin yüceliğine inanan diğer tüm futbol taraftarlarını da tribünlerde TEKEL isçisi için dayanısma seslerini yükseltmeye davet ediyoruz. Haydi futbol taraftarları, sizi tüm yüreğinizle desteğe çağırıyoruz, statları dolduran isçiler tüm dünyada haksızlığa, sömürüye karsı birlessin ve statlar isçinin haklı sesiyle inlesin. Sizler olduğunuz sürece TEKEL isçisi yalnız değildir, yalnız kalmayacaktır!!!
TEKEL iSÇiLERi VE TEKGIDA-iS SENDiKASI

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.