Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

25 Ocak 2010 Pazartesi

Yok artık Orhan Pamuk(Orhan Pamuk'un Türk futboluna bakışı)

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, İspanya'nın El Periodico gazetesiyle gerçekleştirilen sohbetinde Türk futbolun ile ilgili sorulan soruları da yanıtlamış.
Biraz da futbolun siyasi yönüne kaçmış.''Türkiye'de en Marksist ortamda dahi futbol konuşuluyor'' demiş mesela.
Fenerbahçe'nin sıkı bir taraftarı olan Pamuk, Fenerbahçe'nin Barça'dan daha büyük bir klüp olduğunu iddia etmiş.(yok artık lafını bu sebeple dedik ya). ''Fenerbahçeliyim ve Fenerbahçe Türkiyenin en popüler takımıdır''diyen Orhan Pamuk, Fenerbahçe taraftarının diğer takım taraftarlarına göre daha ''sosyal spektrumlu bir taraftar kitlesi'' olduğunu da eklemiş.
Beşiktaş'ın küçük Burjuva, Galatasaray'ın ise aristokrat takımı olduğunu iddia etmiş.
Garip bir açıklama gibi geldi bana, sizce?

2 yorum:

GK dedi ki...

Bu klüplerin taraftarları bile taraftar kimlikleri hakkında kesin yargılar kullanamazken Orhan Pamuk gibi alakasız bi şahsiyetin "Şu şudur bu budur" şeklinde demeç vermesi saçma olmuş.İspanyol gazetenin yaptığı da yurdum insanının her avrupalı turiste "Abi bizi ab'ye alıcak mısınız" diye sorması gibi bişey olmuş.

25 Ocak 2010 05:40
Metonet dedi ki...

aristokrasi, burjuvazi geride kaldı be orhan pamuk. Mediacat'in son araştırmasına göre sosyal statü, yaş, eğitim gibi tüm değişkenler 3 büyük kulüpte birbirinin aynısı çıktı. Ayrıca Orhan Pamuk'un Pyunik, Banants Erivan gibi takımları desteklemesi gerekmez mi?

25 Ocak 2010 06:33

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.