Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

7 Şubat 2010 Pazar

Anadolu Klüplerini Küçümsemek

Sergen Yalçın'ın Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan Fenerbahçe-Bursaspor karşılaşmasının ardından Fanatik gazetesinde kaleme aldığını yazısını görme fırsatı buldum bugün internette bir arkadaşın sayesinde.Yazısından bir pasaj aktarıyorum;
''Bursaspor büyük bir takım gibi oynamaya çalıştı Fenerbahçe karşısında.Bana göre en büyük yanlışlıkları da buydu.Yeşil-beyazlılar bir Anadolu Klübü olduğunu unutmamalı ve oyunun gereklerini yerine getirmeli''
Ben burada, özellikle koyu şekilde işaretlediğim bölümde büyük bir yanlışlık görüyorum.
NTVspor gibi, Turkcell Süper Lig'deki her takımın yanı sıra,alt liglere de hitap etmeye çalışan ve bu yolda gayet güzel bir şekilde ilerleyen ve büyüyen bir ekipte yer alan bir spor yorumcusunun bu şekilde bir yorum yapması büyük talihsizlik falan değil, büyük düşüncesizlik ve büyük saygısızlık.
Her ne olursa olsun(klüplerin büyüklüğünün başarı ile endekslendirilerek, köklü bir çok klübün tarihe karışması da buna dahildir) Anadolu Klüplerinin de o üç büyük diye nitelendirilen takımlarla aynı ligde mücadele ettiği unutulmamalı.Özellikle de televizyon, medya, spor kamuoyu önündeki insanlar bu söylemlerinde oldukça dikkatli davranmalı.
Sergen Yalçın'ın kişiliğine, spor adamlığına, yorumculuğuna bir laf etmek haddime değil ancak yapılan Bursaspor'a değil tüm Anadolu Klüplerine yapılan bir saygısızlıktır.
Bu anlamda ben Sergen Yalçın'a bir mesaj gönderiyorum buradan(duyar mı, sanmam).
İstanbul takımlarının mı yoksa Türk futbolu'nun mu yorumcusu olduğunuza karar verin Sergen bey!

2 yorum:

Lele dedi ki...

Bu çağda 3 büyük, Anadolu kulüpleri laflarının geçmesi zaten yeterince garip bir durum.

7 Şubat 2010 08:03
Adsız dedi ki...

Sergen Tolunay Kafkas'ın konuk olduğu spor aşkı programında o kadar gayrıciddi sorular sormuştu ki Tolunay hocaya...Bahsettiğiniz maçtan sonra da Ertuğrul Sağlam'a "artık elendiniz sayılır mı türkiye Kupası'ndan" sorusuna Ertuğrul hoca "hayır,maç oynanmadan elenmiş sayılmayız" cevabını verince de "hikaye anlatıyor" diyebildi.Arkasından da "Bursaspor tarihinde Fenere 4 atmış mı ki" dedi.Sergen'in futbola bakışı bu kadar kısırken hala ekranlarda yer bulmasını ben de şaşkınlıkla karşılıyorum ama elden birşey gelmiyor malesef.

9 Şubat 2010 12:45

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.