Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

15 Mart 2010 Pazartesi

Yalan dolan silsilesi ve Berlin-Diyar benzerliği

Daha önce bir yerde gördünüz mü bilmem.Bir arkadaşımızın paylaşmasıyla gördüm ben bu fotoğrafları ve şaşkınlığa düştüm. Olaylı İbb maçı sonrası ''Bu taraftar bizim değil'' diye açıklamalar yapan Çetin Sümer'in aslında o olayları çıkartanlarla ne derece yakın olabileceği ihtimalinin bir göstergesi.Bu fotoğraflara da kesin ''gelmiş,arkamda durmuş ne yapabilirim'' diyeceklerdir.İşte o fotoğraflarİlk fotoğrafta sahaya girmeye çalışan kişi, maç sonu korumalarla gezen Çetin Sümer'in dibinde yer alan ve onunla yürüyen bir kişi.İlginç.
Bir diğer konu da şu;

Burası da Berlin Olimpiyat Stadı.Hertha Berlin taraftarı da Nürnberg'e son dakikada yediği golle yenilmesinin ardından sahaya girerek futbolculara ve hakeme saldırmış.
30 kişi gözaltında, ya Türkiye'de. Gözaltında kimse var mı?
Almanya'da çıkan olayları tüm federasyon ve tüm takım taraftarları, yorumcular ''dehşet'' diye nitelendirip Berlin'in küme düşürülmesine dahi sıcak bakarken, ülkemizde ''açılım ve siyaset'' yalakası kesimlerin egemen olduğu artık bariz olan futbol piyasasının bu konudaki açıklamaları yüz kızartıcı mı değil mi? Karar sizin.

1 yorum:

Sezer YILDIZ dedi ki...

Futbola siyasetin kirli elleri bulaşmış,ne yapsak ne söylesek faydası yok.

Çekin pis ellerinizi futbolun üzerinden desekte olmayacak biliyoruz...

20 Mart 2010 06:03

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.