Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

20 Mart 2010 Cumartesi

Bocalıların sevinci

“Boca es mi religion, Maradona es mi dios, La Bombonera es mi iglesia...
Yani.. Dinim Boca, Tanrım Maradona, Mabedim La Bombonera...
Arjantin pazar günü Türk saati ile 20.00'de oynanacak Boca Juniors-River Plate derbisine hazırlanadursun, kendileri için önemi çok büyük olan birini burada görecek olmanın da mutluluğunu yaşacayacak. Boca taraftarları statları La Bombonera'nın girişinde yazdığı gibi ona bir Tanrı gibi taptıkları Diego Maradona'ya yaptıkları çağrıdan olumlu yanıt almanın mutluluğunu yaşıyor.
Arjantin'i zorlu bir fikstürden sonra Güney Afrika'da yapılacak olan Dünya Kupası finallerine taşımayı başaran Maradona konu ile ilgili yaptığı açıklamada, " Evet Arjantin milli takım direktörlüğü görevini yapıyorum. Ancak Boca beni yetiştiren ve bugünlere getiren bir kulüp. River Plate ile maçları var ve ben de tribünde olmak için can atıyorum" ifadesini kullanmış.
Maradona Boca Juniors formasıyla 70 maçta görev almış ve 35 gol atmıştı.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.