Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

17 Mart 2010 Çarşamba

Lisans'ta aramızda dağlar var

Almanya Futbol Federasyonu, ülkedeki lisanslı futbolcu sayısının 6,7 milyona ulaştığını açıkladı.

Federasyonun açıklamasında, bu yıl başından beri 72 bin 100 futbolcunun daha lisans başvurusunun kabul edildiği ve lisanslı futbolcu sayısının 6,7 milyona yükseldiği belirtilmiş. Açıklamaya göre Almanya'da 25 bin 703 futbol takımı bulunuyor.Lisans alan futbolcuların sayısının bayanlarda da çok arttığı kaydedilen açıklamaya göre, kadın futbolcu sayısı son 5 yılda yüzde 17,11 artarak 1,05 milyona ulaştı.
İşin bu kısmı garip değil.Garip olan şu; Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, geçen yıl ocak ayında yaptığı açıklamada, Türkiye'deki lisanslı futbolcu sayısının 225 bin olduğunu ve bu sayının Almanya'daki Türk kökenli lisanlı futbolcuların sayısından bile az olduğunu söylemişti.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.