Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

7 Mart 2010 Pazar

Ya yayın olmasaydı

Maçtan yaklaşık yarım saat önce Diyarbakır'dan aldığım duyumlar dahilinde olacaklardan bahsetmiştim.Artık o rezaletin üstüne konuşmak yersiz. Konuşulacak bir konu kaldıysa o da medyanın ve bugünkü gazetelerin milli marşın ıslıklanması konusunda herhangi bir yazı yazmamaları ve konuşmamalarıdır.Meclis'ten direktif geldi anlaşılan beyefendilere.

Diğer bir konuya değineceğim o da şu; Diyarbakırspor-Bursaspor maçı öncesinde yükselen tansiyonu dikkate alan Futbol Federasyonu, iki önemli kararın altına imza attı aslında.

Federasyon öncelikle hafta içinde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ile temasa geçti. Güvenlik önlemlerinin artırılmasını isteyen federasyona her iki kurum da güvence verdi. Buna göre;Stat koridorlarında güvenliği özel güvenlik değil polis sağladı. Bursaspor’un kaldığı otelde özel önlemler alındı.

Federasyonun 2. kararı ise karşılaşmanın naklen yayınını sağlamaktı. Geçmişte Diyarbakır-Altay maçı örnek gösterilerek (o karşılaşmada da olaylar çıkmış ancak maçın canlı yayını engellenmişti) Lig TV ile görüşüldü ve maçın canlı yayını sağlandı.

Bir düşünsenize; ya yayın olmasaydı. Kim bilir ortam daha nasıl gerilecekti. Ve kim bilir herkes görmesine rağmen kendini acındırmaya çalışan Diyarbakırlı yöneticiler rezilliklerini örtmek için daha nasıl yalanlar atacaklardı.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.