Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

9 Nisan 2010 Cuma

Siz sadece ayağınızı kullanın...

Bu resimleri kim çizmiş olabilir? Kim olduğu aslında pek önemli değil, bunu yaparken onların da bunu düşündüğünü düşünmek istiyorum aslında bir yandan da.
Zaten kim sorusuna verilecek cevap çoğul.40'a yakın futbolcunun çizdiği resimler bunlar. Öyle kabiliyetsizler ki, utanmadan bir de ''kendimizi çizdik'' diyorlar.İçimden ''siz sadece ayağınızı kullansaydınız daha iyiydi be kardeşim'' demek geliyor ya, neyse...
İşin şakası bir yana, Avrupa'lı bir yöntem geliştiriyor işte.Bizim ülkemizde kolay kolay kimsenin aklına gelmez, sanmam böyle bir projenin bizim insanlarımızca geliştirileceğini ve talep arz edeceğini.Etse de ilgi görüp görmeyeceği tartışılır.''Onu alıp nabıcan olum''sözleri dolaşır ufuklarda.
Ama bulmuşlar bir yolunu,İngiltere'deki Nordoff-Robins Müzikle Tedavi ve Terapi Merkezi yararına çıkarılmış bu resimlerin yer aldığı kitap.
40'a yakın premier lig futbolcusu da kendi portrelerini çizerek bu kitaba katkıda bulunmuş.
Giggs,Rooney,Drogba, Gerrard, Walcott, Owen, Robinson bu futbolculardan sadece birkaçı.
Helal olsun düşünenlere, zira futbolcuların yaptığı takdir edilecek kadar büyük müdür bilinmez.

1 yorum:

burak çağıl dedi ki...

Yaptıkları güzel, anlamlı bir destek projesi ama dediğiniz gibi çok da büyütülecek bişey değil. Bir futbolcuyu büyülten veya duyarlı hale getiren küçük bir imza olmamalı hiçbir zaman.
Bu arada,yeni tema hoş olmuş, kolay gelsin sizlere.

9 Nisan 2010 09:16

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.