Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

10 Nisan 2010 Cumartesi

Her şey ''Vatan'' için mi?

Arda Turan'ın, federasyonun aylık yayın organı olan Tam Saha Dergisi'nde yayınlanan röportajını ve söylediklerini pek çok medya unsurundan çoğumuz takip edip bunları öğrenme fırsatını bulduk.Zira söyledikleri doğru, tespitleri bana göre yerindeydi, ulusal açıdan konuştuğu içinde hepimiz açısından ilgi çekiciydi söyledikleri.Bir ülke futbolu yorumlamasıydı büyük bölümü.
Ama garip olan bir durum olduğunu açıkçası biraz önce öğrendim. Tam Saha Dergisi yayına girmeden bir gün önce, bu röportaj Vatan Gazetesi'nde yer almış.
Şimdi sormak gerekiyor hakikaten. Federasyonun o mesafeli duruşunu burada görebilen birisi var mı?
Herşeyi bir kenara koyalım. Bu yaşanan; gazetecilik, kurumsallık, yayın ahlakına ve federasyon ilkelerine sığmakta mı?
Hükümette bulunan Akp'nin yayın organı haline bürünmeye başlamış olan Trt'nin, bazı operasyonlar daha başlamadan o operasyonların haberini yapıp, gözaltına alınacak olanların isimlerini saydığını biliyoruz. Bu da ona benziyor.
Trt yaşanan o olayları ''üstün habercilik başarısı'' adı altında savunmuştu ve kendini ak'a çıkarmaya çalışmıştı.
Bakalım federasyon ne diyecek, kendini nasıl çıkaracak ak'a, nasıl hesap verecek tarafsız vatan'daşlara.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.