Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

1 Nisan 2010 Perşembe

Taraftara da göründü pist yolları

Bugün 1 Nisan ama şaka falan değil bu haber.

Kulüpler Birliği Vakfı, süper ligde mücadele eden 18 takımdan katılmak isteyenlerin katılımıyla Otolig adında bir yarış organizasyonunun startını vermek için çalışmalara başladı. Resimdeki Galatasaray yarış otosunu görüyorsunuz, ilk adımlardan birisini Gs atmış böylece.
Her kulübün, kendi renklerinde bir yarış otomobiliyle temsil edileceği etkinlik, toplam 8 yarış olarak gerçekleşecek. Yarışların 6'sının İstanbul Park'ta, 2'sinin ise yurt dışında ve Türklerin yoğun yaşadığı ülkelerde yapılması planlanıyor. Yarışlarda, Safari Motorspor tarafından FIA kurallarına uygun ve birbirinin aynı olarak hazırlanacak otomobiller kullanılacak. Pilotlar ise Safari Motorspor tarafından, birbirine denk yetenek ve deneyimde Türk pilotlar arasından seçilecek.
Hadi hayırlısı, taraftara da göründü pist yolları.

2 yorum:

beril dedi ki...

resimdeki araç gs'nin 2 senedir yarışmakta olduğu "superleague formula" organizasyonundan, yani otoligle alakası yok

1 Nisan 2010 08:14
Gökhan dedi ki...

Kullanılacak araç aynı araç olduğundan o şekilde yazmıştım. Bu konuda şu ana kadar adım atan tek klüp Galatasaray olduğu için.

1 Nisan 2010 08:21

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.