Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

8 Mayıs 2010 Cumartesi

Dejavu( yine, yeni, yeniden; Lazio)

Lazio tribünleri, Avrupa'da faşizme ve ırkçılığa olan yatkınlığıyla biliniyor. İtalyan başkentinin temsilcisi, uzun yıllar kadrosuna zenci futbolcu katmamıştı.Son zamanlarda ise daha farklı yollara başvuruyorlar bu amaçlarını gütmek için.
Lazio'nun kendi sahasında Bari'ye 2-0 kaybettiği maçı, Arjantinli yıldız Mauro Zarate, cezası nedeniyle tribünlerden izliyordu ki,oyuncunun tribünlerde görüntülenen bir pozu, Roma ekibinde skandal yaratacak nitelikte. Zarate taraftarların arasında otururken, kameralara, Nazi selamına çok benzeyen "Roma selamı"nı verirken görüntülenmiş.

Fl'den Berdan arkadaşımız konuyla alakalı bir yorum yazmış forumda.Yoruma hacet bırakmıyor.
''dicanio nun yolundan yürüyen futbolcular alıyorlar herhalde. şaka bir yana insanlık için utanç verici...''

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.