Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

31 Mayıs 2010 Pazartesi

Dünya Kupası tarihinden; Escobar niye öldü?

Kolombiya'nın eski sağ beklerinden Escobar bu resimde gördüğünüz.
22 Haziran 1994'teki dünya kupası maçında, ABD karşısında kendi kalesine gol atarak ülkesinin elenmesine yol açmıştı kendisi.
Escobar, 2 Temmuz 1994'te Kolombiya'nın Medellin kentindeki bir barda vurularak öldürüldü. Escobar'a 12 kez ateş eden katilin her ateş edişinde ''gol'' diye bağırdığı biliniyor görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda.
Cinayetin arkasında Kolombiya lehine büyük miktarda bahis oynayan uyuşturucu kaçakçılarının olduğu sanılıyor ama olay hala tam olarak aydınlatılamadı.

Sol kesimin meydanlarda dillendirdiği bir sözdür; ''emperyalizm, kapitalizm can alır''
biz de diyoruz ki; ''endüstriyel futbol can alır, bakınız..almıştır!''

1 yorum:

Kaan Kavuşan dedi ki...

Bu arada katil beş sene önce mi ne salıverilmişti. Escobar'ın babası isyanlardaydı.

31 Mayıs 2010 03:52

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.