Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

27 Mayıs 2010 Perşembe

Eurovision öncesi; biraz da müzik..


Resme bakıyorum da, yarı finalleri izledikten sonra en güzel şarkılardan birisi bizimki olacak kanımın yanına bir de en iyi sahne şovlarından birisi de bizim olacak fikrini eklemekte sakınca görmüyorum.

Prova resimlerinde gördüm, Türkiye'deki toplumun özellikle Acun'un programındaki yetenek sergilemeye çalışanların sayesinde tanıştığı robot dansının da provada yeri sanırım var. Robot biçimindeki bir bayanın sahneye çıkıp sonradan asıl kimliğine bürüneceğini sanıyorum, sanırım fikir öyle(kesin konuşmak istemiyorum).

Yunanistan'ın şarkısının çalıntı olduğu söylentileri ülkemizde dolaşadursun, Yunanistan gibi ülkelerle ülke insanlarımızın çoğunun arası soğuksa da o ülkelerle ortak bir kültürel yapımız olduğunu unutmamak gerekir. İnanın ki, ''düm tek tek'' te de onlar demiştir, bu tür şarkılar bizde de var diye.

Türkiye halkında yer alan bay kesim için en beğenilen ekip sanırım Hırvatistan ekibi olacaktı ama finale kalmayı baramadı o 3 bayan.
Ben şahsen, Gökhan olarak en azından yarışmada 3.olacağımızı tahmin etmekteyim.Yarı finalden finale çıkan ekipler arasından da Yunanistan,Ukrayna,Ermenistan bizimle birlikte ilk 3ü zorlayabilir.Finale direk katılanlardan Almanya'nın şarkısını da beğendim, şarkıyı söyleyen bayana da inanılmaz bir sempati duyduğumu söylemeden de geçemeyeceğim hani. Arnavutluktan da sürpriz beklenebilir. Gerek şarkının temposu bakımından gerekse içerik ve anlam bakımından ve son olarak da sahne bakımından ilgiyi üzerine çeken ekiplerden birisi olacak Manga da.
Geçmiş yıllarda ortaya çıkan o siyasi yarışma mevzuatı umarım bu sene Eurovizyon yapısından çıkacaktır bir şekilde ki çıkması için sistem değişti biliyorsunuz.
Çok romantik şarkı izledik salı akşamı, perşembe ise bence final gibi birşey oldu. Galip kesinlikle perşembecilerden çıkacak.
Çok oy atmayın, gitti kontör geldi kuruş..bunu da söylemek lazımdı.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.